Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Valentino Antanavičiaus retrospektyvinė kūrybos paroda
 „Gyvenimas be parad

LDM Radvilų rūmų adresas: Vilniaus 22, Vilnius.
2006 m. balandžio 25 d. – birželio 4 d.

Informacinis pranešimas apie parodą

Valentinas Antanavičius 2006 m. balandžio 25 d. per spaudos konferenciją, skirtą parodos pristatymui, Radvilų rūmuose. Danutės Mukienės nuotraukaLietuvos dailės muziejus ir Lietuvos dailininkų sąjunga balandžio 25 d., antradienį, 16 val. visuomenę pakvie į Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) surengtą Valentino Antanavičiaus retrospektyvinę kūrybos parodą „Gyvenimas be parado“. Spaudos konferencija įvyks tą pačią dieną 11 val. Radvilų rūmuose.

Jubiliejinėje dailininko 70-čiui skirtoje parodoje eksponuojama daugiau kaip 150 kūrinių, sukurtų tapybos, asambliažo, koliažo technika, grafikos darbų: estampų, ekslibrių. Paroda veiks iki 2006 m. birželio 4 d.  
Nacionalinės premijos laureatas (1992 m.) Valentinas Antanavičius, kritikos apibūdinamas kaip „gyvas klasikas“, „lietuviškojo modernizmo korifėjus“, mūsų dailėje visada kėlė pilietines problemas. Ilgai priklausęs tyliojo modernizmo sąjūdžiui, dailininkas įtvirtino savitą estetinę raišką, kartais pavadinama „bjaurumo estetika“. Asambliažų objektai, virstantys žmonių veidais ir figūromis, nors transformuoti, bet skrodžia žiūrovą vaizdinių įtaiga. Jo kūriniai nepataikauja žiūrovui, bet provokuoja mąstyti. V. Antanavičiaus siekis – atskleisti tai, kas slypi už parodomo fasado  ir tampa „gyvenimu be parado“ (dailėtyrininkės D. Zovienės apibūdinimas). Pats dailininkas teigė apie save: „Kūryboje sentimentalėju ir estetiškėju. Senų daiktų liekanos ir faktūros vis dažniau išstumia dažus ir teptuko potėpius. Guodžiuosi, kad poetai nekuria naujų žodžių, bet iš senų, padėvėtų sudeda eilėraščius“.
V. Antanavičius gimė 1936 m gegužės 2 d. Šakių rajono Kušliškių kaime. Tuometiniame Lietuvos dailės institute studijavo grafikos, freskos ir mozaikos specialybes. Nuo 1961 m. buvo Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnazijos pedagogas, dabar dėsto Vilniaus dailės akademijoje. Surengė daugiau kaip 20 autorinių parodų, dalyvavo daugiau kaip 130 grupinių kūrybos parodų, surengtų  Lietuvoje ir užsienyje.
Jubiliejinėje parodoje rodomi darbai iš autoriaus kūrybinės studijos, LDM fondų, privačių kolekcijų.
Ekspozicijoje pasistengta visapusiškai atskleisti menininko kūrybą. Žanro, kolorito paieškos, tapybos ir piešinio savitumas, kompozicijų politinis groteskas, stiprūs erdviniai plastiniai akcentai, etnografiniai fragmentai  – visa tai kuria įdomios, įvairiapusiškos parodos įspūdį. 
Parodos kuratorė menotyrininkė Nijolė Nevčesauskienė (tel. 8 610 36016).
 
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.24