Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

SKULPTORIAUS ANTANO ŽUKAUSKO PARODA „VIZIJŲ IR TIKROVĖS SANKIRTOS“

2007 m. lapkričio 9 d. – gruodžio 10 d.

 

Parodos fragmentai >

 

LDM informacinis pranešimas [2007-11-06]

 

Parodos fragmentas. Irenos Endrijaitienės nuotraukaParoda skirta autoriaus kūrybinės veiklos 40-čiui.

A. Žukauskas gimė 1939 m. kovo 9 d. Anykščių raj. Penionių kaime. 1966 m. baigė tuometinį Lietuvos Valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Yra surengęs 18 autorinių parodų, dalyvavęs 102-ose Lietuvos ir tarptautinėse parodose Latvijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Anglijoje, Japonijoje, JAV, Belgijoje ir kt. 26 kartus buvo apdovanotas šių parodų laureato diplomais, padėkomis. Skulptoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, galerijos, kolekcininkai.
 

Parodos eksponatas. Irenos Endrijaitienės nuotraukaPenkiasdešimt A. Žukausko sukurtų monumentų, paminklų, dekoratyvinių figūrų yra pastatyta Lietuvos ir užsienio miestų viešosiose erdvėse. Tai monumentas fašizmo aukoms Kaišiadoryse, paminklai Jonui Basanavičiui, Vincui Kudirkai, poetui Antanui Jonynui, kompozitoriui Jonui Švedui ir kt. Vydūno skulptūra iškeliavusi į Detmoldo muziejų (Vokietija). Jo sukurtas rašytojo A. Žukausko-Vienuolio bareljefas yra Tbilisyje (Gruzija). Figūra „Džiugesys“ – Las Vegase (JAV). Skulptorius kuria savo darbus iš akmens, metalo, medžio. Kūriniai įvairių formatų – nuo smulkių iki pat didžiulių erdvinių asambliažų.  
 

A. Žukausko sukurtų monetų pavyzdžiai. Irenos Endrijaitienės nuotraukaRyškūs ir puikiai įvertinti šio dailininko darbai Lietuvos pinigų kūrimo istorijoje. Laimėjęs konkursus, A. Žukauskas yra sukūręs lietuviškas apyvartines monetas ir daugelį proginių monetų – Sausio 13-sios atminimui, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių monetų seriją, Lietuvos karaliaus Mindaugo monetą ir kitas.
 

Dabar skulptorius yra įsijungęs į tarptautinį projektą „Lietuvos kultūra Europoje per formą“. Tam Antanas Žukauskas jau surengė šešetą autorinių parodų Kėdainiuose, Leipcige, Klaipėdoje, Briuselyje ir Vilniuje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje.
 

Parodoje Radvilų rūmuose eksponuojama per du šimtai šio autoriaus kūrinių – skulptūrų, bareljefų, asambliažų, apyvartinių ir kolekcinių monetų, medalių ir grafinių projektų. Po šios parodos dar numatyta kūrinius parodyti Romoje ir Londone.
 

Išsamesnę informaciją apie parodą teikia projekto „Lietuvos kultūra Europoje per formą“ kuratorė Elena Žukauskienė (tel. 212 55 78, mob. tel. 8 612 78 011).    

 

 

LDM ryšių su visuomene centras

Tel.: 212 08 41, 8 687 16739
Irenos Endrijaitienės nuotraukos
 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.24