Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
           
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

2006 m. renginiai, skirti Lietuvos dailės muziejaus įkūrimo dienai

2004–2005 metais įsigytų kūrinių paroda „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“
 
2006 kovo 23 d. – balandžio 23 d.
LDM Radvilų rūmų adresas: Vilniaus 22, Vilnius
Lietuvos dailės muziejaus 2004–2005 metais įsigytų kūrinių paroda „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“ skiriama Lietuvos dailės muziejaus įkūrimo dienai. Parodą rengia LDM Šiuolaikinės dailės informacijos centras.
Išsamesnė informacija tel.: 212 29 97, 262 09 81.
Nuotraukoje – Eglės Rakauskaitės „Pinklės. Išvarymas iš rojaus“. 1995 m. (parodos eksponatas)

PARODA „ŠIUOLAIKINĖ LIETUVOS DAILĖ“

2006 m. kovo 23 d., ketvirtadienį, 16 val. Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) atidaryta antroji per pastaruosius dvejus metus įsigytų kūrinių paroda „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“. Paroda veiks iki balandžio 23 d. Kuratorė – LDM Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė (tel. 212 29 97).
Pirmoji per 2004
–
2005 m. įsigytų kūrinių paroda „XVII a. pab. – XX a. Lietuvos dailė ir tautodailė“ kovo 14 d.  – balandžio 16 d. veikia Vilniaus paveikslų galerijoje.

Per dvejus metus LDM savo rinkinius papildė 2100 meno eksponatų. Apie 700 jų sudaro Lietuvoje ir užsienyje kūrusių ir tebekuriančių dailininkų, jų artimųjų, privačių asmenų dovanoti vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniai, liaudies meno dirbiniai, fotografijos, dokumentai, spaudiniai. Per 1200 vienetų yra muziejinės vertybės, perduotos kitų institucijų – Lietuvos banko, Literatūros ir meno archyvo ir kt. Savo lėšomis LDM iš autorių ir kolekcininkų nupirko 73 eksponatus. Iš Kultūros ministerijos paskirtų lėšų muziejaus rinkinių gausinimo programai įsigyta 86, o iš LR Vyriausybės skirtų papildomų lėšų – 26 eksponatai.
Parodoje Radvilų rūmuose eksponuojami šiuolaikinių Lietuvos dailininkų ir fotografų kūriniai, ateityje tapsiantys Nacionalinės dailės galerijos parodų ir nuolatinių ekspozicijų pagrindu. Dar teberekonstruojamai Nacionalinei dailės galerijai LDM siekia sukaupti vertingą XX a. antros pusės Lietuvos dailės rinkinį ir jį praturtinti eksperimentiniais, novatoriškais dailininkų darbais. Šie kūriniai liudija autorių norus plėtoti prie oficialaus sovietinio dailės gyvenimo nederėjusią kūrybos kryptį. Nuolat papildoma ir 10-jo dešimtmečio dailės kolekcija, pristatanti kūrybos pokyčius Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo, atsivėrus sienoms ir ryšiams su užsienio daile. Parodoje eksponuoti skulptoriaus T. K. Valaičio, fotografo A. Budvyčio, tapytojų R. Jankausko-Kampo, Č. Lukensko, A. Railos, E. Rakauskaitės, S. ir P. Stanikų ir kitų įvairių žanrų dailės kūrėjų darbai. Iš viso – per 60 kūrinių ir jų ciklų.              

Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centras
Tel. 2120841, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.24