SOKOLOVŲ ŠEIMOS KŪRYBOS PARODA „EPOCHA“ 
Vilniaus paveikslų galerija, 2004 m. vasario 18 d. – kovo 12 d.
Įžymios Rusijoje menininkų Sokolovų šeimos kūrybos paroda atvežta į Vilnių Lietuvos ambasados Rusijoje iniciatyva. Jos atidaryme dalyvavo ir jauniausieji iš trijų kartų dailininkų.
Šeimos patriarchas Nikolajus Sokolovas (1903–2000), pelnęs garsiausius epochos vardus ir apdovanojimus, yra vienas iš trijų dailininkų, sudariusių įžymiąją šaržų, karikatūrų ir plakatų kūrėjų grupę, pasivadinusią Kukryniksais. Nors jie garsėjo kaip dailininkai publicistai, satyrikai, bet individualiai Nikolajus Sokolovas piešė švelnius peizažus, portretus ir natiurmortus. Juose nebuvo ideologizavimo, bet įspūdžio atsivėrimai. Talentą paveldėjo sūnus Vladimiras Sokolovas ir vaikaitės: Anastasija ir Anna S
okolovos. Anastasijos vyras Valerijus Černorickis taip pat dailininkas. Jo didelio formato drobės, kupinos būties apmąstymų, biblijinių temų. 

Parodos fragmentai; Nikolajus Sokolovas. „Nadia“, 1931 m.

Vilniuje eksponuota Sokolovų dinastijos kūryba ryški nuoširdžiu atvirumu, o taip pat ir saitais su Lietuva. Vladimiras Sokolovas ir jo dukterys ne kartą lankėsi mūsų pamaryje, čia piešė ir tapė, domėjosi Lietuvos istorija, ypač kai Anastasija ir Valerijus ilsėdamiesi Šventojoje, „Energetiko“ poilsio namuose, kūrė sieninę tapybą „Žalgirio mūšis“. Už šio kūrinio projektus kartonuose Valerijus apdovanotas TSRS dailės akademijos aukso medaliu. 

Anastasija Sokolova. 
„Tvenkinys. Kaimas“. 2003 m. 
Valerijus Černorickis. „Žalgirio
 mūšio“ paveikslo fragmentas.
 1991 m. 
Anastasija Sokolova. 
„Pilka diena“. 1987 m. 

Anna Sokolova. „Venecijos žemėlapis“. 1999 m. Anna Sokolova. 
„Venecija“. 2002 m. 
Anna Sokolova. 
„Natiurmortas“. 1997 m. 

Sokolovų šeimos kūrybos parodos „Epocha“ atidarymas 
Vilniaus paveikslų galerijoje

Paroda atidaryta 2004 m. vasario 18 d. Atidaryme dalyvavo, kalbėjo LDM direktorius Romualdas Budrys, LR kultūros ministrė Roma Žakaitienė. Atidarymo metu parodos lankytojai turėjo galimybę pabendrauti ir su  dailininkais Anna, Anastasija, Vladimiru Sokolovais bei Valerijumi Černorickiu. 

Sokolovų kūrybos parodų atidarymo akimirkos
Pirmieji parodos lankytojai
Danutės Mukienės nuotraukos
Išsamesnę informaciją teikia parodos koordinatorius Skaistis Mikulionis (tel. 8- 682 45323).
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras
Tel.: (8-5) 2120841, (8-687) 16739

© Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių kultūros fondas
     Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu:  samogit@delfi.lt
     Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19