Silvio Vigliaturo (Italija) stiklo skulptūrų paroda „Stebuklinga skaidrumo alchemija“

LDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda)
2005 m. liepos 12 d. – rugsėjo 30 d.

 

Liepos 12 d. LDM Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje (Liepų g. 33) atidaryta Silvio Vigliaturo (Italija) stiklo skulptūrų paroda „Stebuklinga skaidrumo alchemija“.
Paroda jau buvo eksponuota Užsienio meno muziejuje Rygoje ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune. Klaipėdoje paroda  veiks iki rugsėjo 30 d.

Silvio Vigliaturo gimė 1949 metais Acri miestelyje, Kocencos provincijoje, Kalabrijos regione. Trylikos metų jis persikėlė į nedidelį Chieri miestą Piemonto regione, kuriame gyvena ir kuria iki šiol. Dar vaikas būdamas, pradėjo dirbti stiklo dirbtuvėse. Šešiolikmetis Silvio sutiko Luigi Bertagna, Chieri gyvenantį architektą, kurio studijoje keletą metų mokėsi piešimo pagrindų. Paskatintas taip pat Chieri gyvenusio tapytojo Edoardo Ferrero, pradėjo tapyti. Didžioji futuristų paroda, kurią pamatė 1986 m. Venecijoje, iš esmės pakeitė jo požiūrį į meną ir tapybą. Ryškių ir sodrių spalvų kompozicijos, eksponuotos parodose Turine iš karto atkreipė meno kritikų dėmesį. Parodose pradėjęs dalyvauti nuo 1977 metų, savo magiškus stiklo kūrinius yra pristatęs ne tik Italijoje. Vokietijoje, Ispanijoje, Japonijoje, Olandijoje, Belgijoje, Švedijoje, JAV ir kt. šalyse yra surengęs per 140 parodų. Jo darbus galima pamatyti viso pasaulio galerijose ir specializuotuose stiklo muziejuose. Daugelį Italijos bažnyčių, privačių interjerų puošia jo sukurti vitražai. Šiuo metu S. Vigliaturo yra vienas iš labiausiai pripažintų stiklo menininkų Europoje.
 Linksmi ir geranoriški personažai rikiuojasi S. Vigliaturo parodoje: amazonės, filosofai, kilmingos damos, arlekinai, juokdariai, muzikantai, įsimylėjėliai, velniai, angelai, pabaisos, gražuolės...

S. Vigliaturo dažnai vadinamas „stiklo alchemiku“. Jo kūriniuose persipina skulptūros ir tapybos bruožai. Puikiai įvaldęs amato meistrystę, jis sumaniai išnaudoja stiklo medžiagos galimybes formos ir spalvos srityje, sukurdamas ypatingus vizualinius efektus. S. Vigliaturo parodos dažnai kelia fantasmagoriško teatrinio vyksmo įspūdį, kurio veikėjai - įvairiausių formų, motyvų skaidraus ir ryškiai spalvinto stiklo skulptūros - komunikuoja su žiūrovu, įtraukdamos jį į spalvų, formų, atšvaitų fiestą.
Autorius teigia: „Aš žaviuosi Pikaso skulptūrų formomis, Šagalo poetiškumu, Matiso spalvomis ir Miro siurealizmu. Savo darbuose stengiuosi nepasakyti visko iki galo“. S. Vigliaturo kūriniuose pastebima ne tik Ch. Miro ar P. Pikaso įtaka, lengva ironija ir pokštavimo dvasia daro juos artimus itališkosios Commedia dell’Arte tradicijai. Jo kompozicijose persipina siurealizmas, realybė, iliuzija ir poezija.
Stiklo medžiagos vėsa ir pulsuojančių spalvų karštis, pro skulptūras besiskverbiančios išsklaidytos šviesos ir sodrių spalvoto stiklo intarpų kontrastai kuria nepamirštamą įspūdį ir dar kartą patvirtina, kokios beribės yra meninio stiklo galimybės.

Parodos kuratorius:
Enzo Fornaro, Turinas, Italija
Parodos organizatorius: International Service Art
Rėmėjai:   Italijos Respublikos ambasada,  Piemonto regionas, Turino provincija
Partneris: LDM Prano Domšaičio galerija

© Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių kultūros fondas
     Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu:  samogit@delfi.lt
     Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19