Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga. Tel.: (8-460) 53 501, (8-460) 51 319. El. paštas gintaro.muziejus[at]takas.lt.
Svetainė internete:
http://www.pgm.lt 


Festivalio „Ave maria“ koncertas „vakaro elegija“

2014 m. liepos 24 d., ketvirtadienis, 19 val.

DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas), INDRĖ BAIKŠTYTĖ (fortepijonas)


INDRĖ BAIKŠTYTĖ
(fortepijonas)
DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas)
Programoje – Giovanni Bottesini, Niccolò Paganini, Theodor Albin Findeisen, Adolf Mišek,  Aleksandras Glazunovas, Faustas Latėnas, Giedrius Kuprevičius

INDRĖ BAIKŠTYTĖ – garsios muzikų šeimos narė. Senelis – kompozitorius Eduardas Balsys, motina – pianistė Dalia Balsytė. Indrę nuo pat mažens supo muzikų aplinka, todėl jos pasirinktas pianistės kelias – natūrali šeimos tradicijų tąsa. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė I. Baikštytė baigė LMTA prof. O. Šteinberg fortepijono klasę; 2003 m. čia įgijo pianisto solisto bei koncertmeisterio magistro diplomą, stažavo Berlyno menų universitete. 2005 m. baigė meno aspirantūros studijas LMTA (prof. I. Armonienės, prof. D. Balsytės, prof. P. Geniušo klasės). I. Baikštytę lydėjo muzikinių varžybų sėkmė – ji yra daugelio respublikinių ir tarptautinių solo bei pianistų koncertmeisterių konkursų laureatė. Ne vienas pasiekimas jos biografijoje susijęs ir su fortepijoniniu trio „FortVio“.

Atlikėja grojo solo su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto simfoniniais, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, taip pat bendradarbiauja su lietuvių ir užsienio instrumentininkais bei vokalistais. Koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų (Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Kanadoje ir kt.).

2002–2003 m. pianistė buvo pakviesta dirbti koncertmeistere pedagoge Berlyno menų universiteto Vaizduojamojo meno fakulteto Dainavimo katedroje. Šiuo metu ji yra LMTA Kamerinio ansamblio ir Koncertmeisterio katedrų dėstytoja ir Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė, 2007 m. tapo mokyklos Kamerinio ansamblio skyriaus vedėja.

I. Baikštytė yra apdovanota LR Prezidentės, LR Ministro Pirmininko, LR kultūros ministro padėkos raštais už indėlį į Lietuvos kultūrą.

DONATAS BAGURSKAS studijavo LMTA prof. V. Sereikos kontraboso klasėje, dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė D. McTieras ir M. Jelinekas. 2000–2010 m. dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu, šiuo metu yra Lietuvos kamerinio orkestro artistas.

 

Kaip solistas ir kamerinių programų dalyvis D. Bagurskas surengė pasirodymų su įvairiais kolektyvais bei atlikėjais iš Lietuvos ir užsienio. Jis pirmą kartą Lietuvoje atliko N. Rotos Koncertinį divertismentą kontrabosui ir orkestrui, G. Bryarso koncertą kontrabosui, vyrų chorui ir orkestrui „Atsisveikinimas su Sankt Peterburgu“, D. Bottesini „Gran Duo Concertante“ smuikui ir kontrabosui bei Koncertą kontrabosui ir orkestrui Nr. 2. 2009 m. dalyvavo UNICEF organizuotame labdaros koncerte „Pasaulio klasikos genijai“, kur grojo C. Saint-Saënso „Žvėrių karnavalą“ su J. Rachlinu, I. Golanu, R. H. Joo, A. Igudesmanu, B. Andrianovu, L. Poweriu ir skaitovo vaidmenį atlikusiu Rogeriu Mooru. 

 

Nuo 2012 m. D. Bagurskas dirba pedagoginį darbą Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ir LMTA. Jis groja Gasparo da Salo (XVI a. italų meistro) kontraboso kopija, kurią 1995 m. pagamino vokiečių meistras Horstas Grunertas. 


Bilietus galima įsigyti čia

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.07.14