Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga. Tel.: (8-460) 53 501, (8-460) 51 319. El. paštas gintaro.muziejus[at]takas.lt.
Svetainė internete:
http://www.pgm.lt 


susitikimas su viktoro gerulaičio knygų herojais

2014 m. liepos 30 d., trečiadienis, 19 val.

Audronė Kiseliūtė (fortepijonas), Asta Krikščiūnaitė (sopranas)


ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ
(sopranas)
AUDRONĖ KISIELIŪTĖ (fortepijonas)
Muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Joseph Haydn, Michail Glinka, Sergej Rachmaninov, Maurice Ravel, Franz Liszt,
Johann Strauss

Pernai (2013) sumanytą ir įgyvendintą naują festivalio idėją – susitikimų bei pokalbių tradiciją – šiemet pratęs muzikologas Viktoras Gerulaitis, kviečiantis susitikti su savo patrauklių ir informatyvių knygų herojais. Žinomas žodžio meistras žiūrovus supažindins su naujos knygos „Kupė su Johannu Straussu“ veikėjais. Knygoje – daug klausimų ir dar daugiau atsakymų, padėsiančių iš arčiau pažinti didžiųjų pasaulio kompozitorių gyvenimą ir likimus.

Susitikime liepos 30 d. 19 val. Palangos gintaro muziejuje autoriui talkins ir knygose aprašytų muzikų kūrinius atliks dainininkė Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

VIKTORAS GERULAITIS – Lietuvos muzikologas, LMTA dėstytojas, muzikos publicistas, populiarių radijo ir televizijos laidų „Tautos gaida“, „Likimai“, „Vakaro autografas“, „Klasikos garsai“, „Posūkiai su Viktoru Gerulaičiu“ autorius ir vedėjas, knygų „Muzikos stilių raida“ (1994), „Juozas Domarkas. Orkestro byla“ (2010), „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“ (2011), „Noveletės“ (2012) autorius.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos 2011 m. laureatė dainininkė ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ baigė LMTA, stažavo Niujorke pas C. Alexanderį, Y. Abelį ir J. Bakken Klaviterį. Ji sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos, Estijos, Suomijos ir kt. teatruose.

Solistės repertuare svarbūs tiek operos, tiek oratorijos, kantatos ar dainos žanrai. Skyrium minėtini stambios formos kūriniai: J. S. Bacho „Pasija pagal Matą“, G. F. Händelio „Dixit Dominus“, F. Liszto „Kristus“, W. A. Mozarto ir G. Verdi „Requiem“, J. Brahmso „Vokiškasis requiem“, A. Brucknerio „Te Deum“, A. Dvořáko „Requiem“ ir „Stabat Mater“, L. van Beethoveno IX simfonija.

A. Krikščiūnaitė dainavo diriguojant lordui Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, P. Mägi, A. Volmeriui, A. Mustonenui, H. Koivulai, M. Sidlinui, K. Pendereckiui, K. Kordui, J. Domarkui, koncertavo su Lietuvos ir užsienio orkestrais. Solistės ir estų ansamblio „Nyyd“ atliktą I. Stravinskio operą „Mavra“ bei R. Strausso „Paskutines keturias dainas“ transliavo Euroradijas (2001, 2006).

Pastaraisias metais A. Krikščiūnaitė daug koncertuoja žymiausiose Lietuvos salėse ir užsienyje, 2010 m. gastroliavo Vokietijoje (atliko soprano partiją G. Verdi „Requiem“), JAV, Maskvoje (M. Lomonosovo universitete), 2013 m. dainavo 61-ajame Liublianos festivalyje, atliko G. Verdi „Requiem“.

Nuo 2005 m. A. Krikščiūnaitė dėsto solinį dainavimą LMTA, yra kviečiama vesti meistriškumo pamokų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairių konkursų vertinimo komisijų darbe.

Pianistė AUDRONĖ KISIELIŪTĖ baigė LMTA, vėliau – asistentūrą-stažuotę prof. M. Azizbekovos fortepijono klasėje.

A. Kisieliūtė daug koncertuoja – grojo P. Čaikovskio, M. Glinkos, Kijevo, Varšuvos filharmonijų salėse, Varšuvos Karalių, Paryžiaus Senato rūmuose, „Saint James Brienne-le-Château“ koncertų salėje (Prancūzija). Ji muzikuoja su vokalistais ir instrumentiniais ansambliais. Su soliste A. Krikščiūnaite yra parengusios dešimtis įvairių programų, koncertavo Lietuvos ir užsienio festivaliuose; jų LRT fondų įrašus dažnai transliuoja LRT kultūros, LR klasikos kanalai, BBC, Norvegijos P2 ir kitų šalių radijo stotys.

LMTA docentė A. Kisieliūtė talkino atlikėjams daugiau nei 15-oje tarptautinių konkursų, iš kurių pažymėtini: Maria Callas (Atėnai, Graikija ), Francesco Viñas (Barselona, Ispanija), Mirjam Helin (Helsinkis, Suomija), Luciano Pavarotti (JAV), „31Hans Gabor Belvedere singing competition“ (Viena, Austrija). XI M. Glinkos konkurse ji pelnė Geriausio koncertmeisterio diplomą.

A. Kisieliūtė – daugelio konkursų vertinimo komisijos narė, taip pat užsiima aktyvia metodine veikla.


Bilietus galima įsigyti čia

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.07.14