Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

LDM informacinis pranešimas [2008-05-15]

PALANGOJE – REKONSTRUOTO SKULPTŪRŲ PARKO ATIDARYMAS

Virtuali paroda >

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos dailės muziejus Palangos kurortinio sezono pradžiai gegužės 16 d., penktadienį, 14.00 val. kviečia į atnaujintą ir išplėstą Skulptūrų parką. Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje nutiesti nauji reprezentaciniai takai į 1982 m. skurtą Skulptūrų parką, kuris dabar ženkliai atnaujintas vertingu skulptūrų rinkiniu iš Lietuvos dailės muziejaus kolekcijų.

Pernai, minint Palangos skulptūrų parko įkūrimo 25 metų jubiliejų, Palangos miesto savivaldybės meras Remigijus Alvydas Kirstukas bei šio parko įkūrėjai - architektas Leonas Mardosas ir Lietuvos dailės muziejaus Romualdas Budrys, inicijavo Palangos kurorto Skulptūrų parko atnaujinimą. Architektas L. Mardosas sukūrė parko rekonstrukcijos projektą (jis prieš 25 metus suprojektavo ir pirmąją šio parko ekspoziciją), kurį finansavo Palangos miesto savivaldybė, o Lietuvos dailės muziejus deponavo šiam Palangos savivaldybės prižiūrimam Skulptūrų parkui dar 16 vertingų skulptūrų. Rekonstruotame Skulptūrų parke lankytojai galės gėrėtis net 28 skulptūromis, kurias yra sukaupęs ir Palangos miesto savivaldybės priežiūrai perdavęs Lietuvos dailės muziejus.  

Skulptūra – erdvinis tūrinis trijų matavimų menas. Jeigu ji sukurta iš atmosferos pokyčiams atsparių medžiagų (granito, marmuro, smiltainio arba atlietas iš patvaraus metalo lydinio), dažniausiai būna eksponuojama skveruose, parkuose, miestų aikštelėse šalia gėlynų ir želdinių, tapdama gamtovaizdžio meniniu akcentu.

Palangoje skulptūrų paroda buvo sumanyta prieš 25 metus Palangos miesto skvere. Ši paroda, susilaukusi Palangos poilsiautojų ir svečių išskirtinio dėmesio, buvo dar ne kartą atnaujinama. Šiais metais Palangos miesto mero Remigijaus Alvydo Kirstuko, architekto Leono Mardoso ir kitų kurorto kultūrininkų iniciatyva Lietuvos dailės muziejuje sukauptais kūriniais Skulptūrų parkas atnaujintas ir išplėstas.

Dabar, nuo vasaros sezono pradžios, Skulptūrų parke eksponuojami pripažintų Lietuvos skulptorių Kazio Kisieliaus, Broniaus Vyšniausko, Leono Vytauto Striogos, Bronislovo Zalenso, Alberto Donato Belevičiaus, Vaclovo Krutinio, Aloyzo Toleikio, Antano Žukausko, Dalios Onos Matulaitės ir kitų autorių kūriniai. Šalia jų pirmą kartą eksponuojamos garsaus Lietuvos dailininko Vytauto Kazimiero Jonyno keturios skulptūrinės plastikos figūros „Moteris su knyga“, „Pramonė“, „Moteris su veidrodžiu“, Moters figūra“, sukurtos išeivijoje (Niujorkas, JAV). Rekonstruotą Palangos miesto Skulptūrų parko ekspoziciją praturtino ir užsienio skulptorių iš kaimyninės Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Armėnijos vertingi kūriniai.

Informaciją apie atnaujintą Skulptūrų parką teikia jo rekonstrukcijos autorius architektas Leonas Mardosas (mob. tel. 8 685 09138) ir parko ekspozicijos autorius Romualdas Budrys (mob. tel. 8 698 19801).

Skulptūrų parko atnaujinimas pristatomas LDM svetainėje www.ldm.lt.

LDM ryšių su visuomene centras              

Tel. 212 08 41, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.07