Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga. Tel.: (8-460) 53 501, (8-460) 51 319. El. paštas gintaro.muziejus[at]takas.lt.
Svetainė internete:
http://www.pgm.lt 


FESTIVALIs "KLASIKOS BALSAI“

2013 m. birželio 22 d. – rugsėjo 7 d.

Festivalio programa

Klasikinė ir modernioji muzika, šokis ir monospektaklis, žodis ir daina, – šiemet bendrą kalbą rado Palangoje. Kurorto vasara nuo seno neįsivaizduojama be klasikinės muzikos koncertų, tačiau šiemet jie tarsi suvienijo po vienu „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ sparnu. Aukšto lygio muzikos renginių gausa šią vasarą pamalonins kurorto gyventojus ir svečius.

„Klasikos balsai” – sudėtinė projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ dalis. Pasak Palangos kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus, „...Tai atskiras koncertų ciklas, pats kultūringiausias, rimčiausias ir solidžiausias“ . „Perimdamas itin garbingą Lietuvos kultūros sostinės titulą kurortas prisiėmė ir didžiulę atsakomybę tinkamai reprezentuoti Palangą bei Lietuvą. Koncertai orientuoti į meniniu požiūriu išprususią publiką, gebančią vertinti laiko patikrintą meną“ - sako V. Rekašius.

„Klasikos balsų“ koncertuose – profesionaliausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Muzikinę programą pristatys pripažinti Lietuvos menininkai, ansambliai, taip pat svečiai iš Estijos, Švedijos, Argentinos.

Ciklą birželio 22-ąją pradės ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas – prof. Algirdas Vizgirda) su baroko muzikos programa. Klausytojai turės progą išgirsti puikius muzikos virtuozus – baritoną Tomą Tuskenį, Robertą Beinarį (obojus) ir fleitos meistrą Algirdą Vizgirdą.

Po savaitės, birželio 29-ąją, „Vasariškų lyros garsų“ programos atlikėjai kvies pasiklausyti įvairių epochų kompozitorių muzikos, pasigėrėti šokiu. „Šiltas arfos stygų virpėjimas, tobuliausio muzikos instrumento – žmogaus balso – skambėjimas bent trumpam panardins į taip kiekvieno trokštamą tobulų jausmų pasaulį“, – sako koncerto organizatoriai. Muzikos mėgėjams koncertuos Regina Šilinskaitė (sopranas), Vilhelma Mončytė (sopranas), Audronė Juozauskaitė (fortepijonas), Jolanta Baliunienė (arfa), „Alta Danza“ šokėjai Kristina Zvilnaitė ir Karolis Datenis. Choreografė Jolanta Davolytė.

Liepą – keturi koncertai, kuriuose bus galima išgirsti ir saksofoną, ir marimbą, ir aktorių balsus. Liepos 5-ąją – svečiai iš Švedijos kvies į „Miestų pynės“ koncertą – Palangai brolišką Švedijos miestą Simrishamną atstovaus Linn Persson (saksofonas, Švedija), Christopher Hästbacka (fortepijonas, Švedija). Dueto atliekamoje programoje skambės ir kilusios iš Simrishamno kompozitorės Reine Jönsson kūrinys, ir lietuvių kopozitorių opusai.

Liepos 13-ą dieną – Salomėjos Nėries dienoraščių ir eilėraščių motyvais paremtas monospektaklis „Poetė“. Apie ryškiausios praėjusio amžiaus lietuvių poetės likimą pasakos ir likimą atkartos aktorė Birutė Marcinkevičiūtė-Mar.

Liepos 20-ą dieną iš Palangos kilę atlikėjai sveikins savo miestą – koncertas pavadinimu „Palangiškiai Palangai“ publikai pristatys išties intriguojantį atlikėjų kolektyvą – Tadą Girininką (bosas), Audronę Juozauskaitę (fortepijonas), Andrių Rekašių (marimba). Liepos 27-ąją pasirodys svečiai iš Argentinos ir Estijos su programa „Argentinietiškas tango, milonga valsai...“. Gitaros virtuozai Esteban Colucci ir Heiki Mätlik gitarų stygomis lydės klausytojus į emocingą muzikinę kelionę.

Su vasara atsisveikinsime dviem koncertais: rugpjūčio 17-ąją „Dainų sparnais“ skraidins įstabus profesionalų trio – solistės Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Rita Novikaitė (mecosopranas) ir pianistė Audronė Kisieliūtė. Rugpjūčio 24-ąją muzikinę-poetinę programą „Dialogai“ pristatys Eglė Kasteckaitė (fortepijonas), Aidas Strimaitis (smuikas), Darius Dikšaitis (smuikas), aktoriai Viktorija Kuodytė, Saulius Balandis.

Koncertų ciklą „Klasikos balsai“ rugsėjo 7-ąją užbaigs kūrybingų menininkų tandemas - styginių kvartetas „Art Vio“ ir perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris su programa „Rudens svajos“.

Visi koncertai vyks Palangos gintaro muziejuje. Koncertų pradžia – 20 val.
Bilietus galima įsigyti likus valandai iki koncerto Palangos gintaro muziejuje.

 

                   

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.06.28