Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga. Tel.: (8-460) 53 501, (8-460) 51 319. El. paštas gintaro.muziejus[at]takas.lt.
Svetainė internete:
http://www.pgm.lt 

 

alfredo jonušo retrospektyvinė gintaro dirbinių paroda „Mano kelias“

2010 m. gegužės 14 – gruodžio 31 d.

ANOTACIJA

Alfredo Jonušo parodos „Mano kelias“ eksponatas. LDM Palangos gintaro muziejaus nuotr.

Alfredo Jonušo paroda „Mano kelias“ yra 20-oji autoriaus kūrybiniame kelyje ir jau 7-oji, rengiama Palangos gintaro muziejuje. Joje lankytojų dėmesiui pateikiami 162 autoriniai kūriniai iš gintaro, jį derinant su įvairiomis medžiagomis.

Alfredas Jonušas gimė 1940 m. Telšiuose. 1966 m. baigė Kauno politechnikos institutą, o sugrįžęs į gimtąjį miestą ėmė gilintis į juvelyrinio meno technologiją. Dirbo Telšių Taikomosios dailės technikumo mokomosiose dirbtuvėse, Kauno ir Klaipėdos „Dailės“ kombinatuose, Žemaičių muziejuje „Alka“.

Nuo 1970 metų – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2005 metais jam suteiktas Telšių miesto Garbės piliečio vardas. A.Jonušas turi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Meno kūrėjo statusą.

A.Jonušas nuo 1970 metų dalyvauja parodose. Pirmoji apžvalginė papuošalų paroda buvo surengta Telšių kraštotyros muziejuje. Menininko darbai eksponuoti įvairiose užsienio šalyse: JAV, Vokietijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kt.

Autoriaus kūrybos diapazonas labai platus – tai variacijos archeologine tematika, naujų netikėtų formų ieškojimas gintaro papuošaluose. Nuo pat kūrybinio kelio pradžios A.Jonušo darbai patraukia dėmesį savitu kompoziciniu sprendimu, originaliu gintaro panaudojimu, jį derinant su sidabru, mamuto kaulu, kailiu.

A.Jonušas – vienas populiariausių žmonių Žemaitijoje. Savo sodyboje yra įkūręs rezistencijos muziejų. Beveik kasmet nuo Nepriklausomybės atkūrimo sukuria ir pastato po kryžių partizanų žuvimo, kovų bei slėptuvių vietose. Dailininkas taip pat yra Telšių apskrities Žemaičių ir japonų draugijos įkūrėjas ir vadovas. Jo sodyboje įrengtą žemaičių-japonų sodelį lanko svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Čia taip pat galima susipažinti su meninio gintaro apdirbimo technologija.

Parodos kuratorė Vilija Macienė
Tel. 8 682 45325

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.10.28