Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Tarptautinė kaligrafijos ir rašto meno paroda „Kaligrafija ant burių“

GURMANIŠKOS KALIGRAFIJOS VAKARAS: NAUJAS „KALIGRAFIJOS SĄSIUVINIŲ“ NUMERIS, „KALIGRAFIJA ANT BURIŲ“ IR KALIGRAFINĖ VIRTUVĖ“

2012 m. vasario 9 d. 17 val.
 

Žurnalo „Kaligrafijos sąsiuviniai“ viršelis

Kaligrafijos gurmanus kviečiame į Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) veikiančią tarptautinę kaligrafijos ir rašto meno parodą „Kaligrafija ant burių“. Primename, kad parodoje pristatoma 40 menininkų iš 10 pasaulio šalių: Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Rumunijos, Japonijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Parodos kuratoriai Goda Giedraitytė, Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis paskelbs dvylika parodos darbų, kuriuos vertinimo komisija atrinko tarptautinio projekto „Kaligrafija Klaipėdai“, skirto miesto 760 metų jubiliejui, antrajam etapui, kaip įdomiausius ir labiausiai Klaipėdos dvasią atspindinčius. Atrinktuosius darbus numatoma spausdinti ant specialių tentų, imituojančių bures ir eksponuoti viešoje miesto erdvėje, Danės upėje.

Renginio metu taip pat bus pristatytas naujausias, jau aštuntas vienintelio Lietuvoje tęstinio leidinio „Kaligrafijos sąsiuviniai“ numeris. 2006 m. šviesios atminties dailininkas Algis Kliševičius (1950–2008) subūręs bendraminčių grupelę, įgyvendino drąsų sumanymą – išleido pirmąjį Lietuvoje rašto meno ir šrifto klausimams skirtą leidinį. Dabar šį darbą tęsia jo kolegos ir mokiniai.

Aštuntajame „Kaligrafijos sąsiuvinių“ numeryje pristatoma kaligrafių Zitos Inčirauskienės ir Lidijos Skačkauskaitės-Kuklienės kūryba. Vakaro metu turėsime progą pasižvalgyti po jų „kaligrafines virtuves“: Zita gyvai kurs labai apčiuopiamą kulinarinę kaligrafiją, o Lidija su vakaro dalyvių pagalba komponuos kaligrafines kompozicijas. Vakarą užbaigs japonų kultūros žinovas Vytautas Dumčius, kuris Sąsiuviniuose moko, kaip reikia pradėti rašyti hieroglifus – jis ne tik pradės, bet ir parašys hieroglifą visiems dalyvaujant. Maloniai kviečiame.


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.02.07