Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

PDG Meno pažinimo centras

„Miestas ir žmonės“. Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos meninio projekto paroda
 
2008 m. birželio 12 d. – 2008 m. rugsėjo 4 d.
 
Kristinos Jokubavičienės nuotraukose – parodos „Miestas ir žmonės“ ekspozicijos fragmentai

2008 m. pradžioje Klaipėdos Adomos Brako dailės mokykla įgyvendino meninį projektą „Miestas ir žmonės“. Projekte dalyvavo per 250 moksleivių,  kūrybiniam darbui vadovavo  įvairių dailės specialybių mokytojai. Vienas iš projektų tikslų buvo pagarbos ir meilės gimtojo miesto istorijai, jo  kultūros paveldui ugdymas jaunimo tarpe, įvairių sričių  – dailės, teatro, istorijos, meno istorijos integravimas  į mokymo procesą, sąsajų tarp miesto ir jo veidą nuolat keičiančių gyventojų kartų, atskleidimas.
Projekto pradžioje  moksleiviai lankėsi KU MF Režisūros katedros III kurso studentų improvizacijų spektaklyje „Miestas“ (rež. G. Pagegimas, D. Meškauskas), kuriame  išradingai pristatoma Klaipėdos istorija, žymiausių pastatų likimas įvairiais laikotarpiais.
Projekto dalyviai, kartu su grupių vadovais aptarę spektaklio idėjas,  pradėjo rinkti informaciją apie Klaipėdos istorijos ir kultūros paveldą, ruošėsi  kūrybinių darbų atlikimui. Kiekviena projekte dalyvavusi grupė pateikė bendrą kūrybinį darbą ir aplanką su projekto metu surinkta medžiaga, eskizais, darbų aprašymais, paaiškino ir aptarė projekto rezultatus.
Parodoje pristatomi projekto „Miestas ir žmonės“ metu Adomo Brako dailės mokyklos mokinių sukurti darbai: koliažai, grafikos darbai, atlikti įvairiomis technikomis, tapyba, architektūriniai ir skulptūriniai  projektai. Moksleivių darbuose Klaipėdos, jo pastatų ir gyventojų tema interpretuojama kūrybiškai, dažnai netikėtais rakursais.
 
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.07