English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt

LAIMOS GEDVILAITĖS-SAKALAUSKIENĖS GRAFIKOS PARODA „KASDIENYBĖS VALANDOS“

2013 m. sausio 16 d. – vasario 24 d.

ANOTACIJA

L. Gedvilaitė Sakalauskienė. Užsitęsusi nemiga. 2012

Parodoje eksponuojami klaipėdietės dailininkės L. Gevilaitės-Sakalauskienės grafikos darbai, sukurti kelių pastarųjų dešimtmečių laikotarpyje: estampai, atlikti oforto, akvatintos, mecotintos, monotipijos ir mišriomis technikomis, taip pat savarankiški ir parengiamieji piešiniai.

L. Gedvilaitė-Sakalauskienė gimė 1950 m. sausio 7 d. Šakių rajone, Mockupių kaime. 1961–1968 m. mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje, 1968–1874 m. studijavo grafiką Vilniaus dailės akademijoje. Klaipėdoje gyvena ir parodose, pleneruose, kūrybinėse projektuose dalyvauja nuo 1974 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė (1992). Dailininkė per trisdešimt metų dirbo pedagoginį darbą. Svarbiausios kūrybos sritys – estampai, ekslibrisai, piešiniai.

Parodos pavadinimas „Kasdienybės valandos“ gana tiksliai nusako idėjų ir temų, kurias grafikė plėtoja savo kūryboje, ratą. Jos estampų, piešinių motyvai paprasti, o kasdienybės tėkmė juose įgauna apibendrintą charakterį. Apie nuolatinį gamtos ir žmogaus būsenų kitimą, jų sąsajas dailininkė kalba subtiliai, be patoso, tačiau su gilia vidine ekspresija, meistriškai išnaudodama tradicinių grafikos technikų ir priemonių raiškos įvairovę.

Dažnas darbuose kelionės motyvas ne tik byloja apie pomėgį keliauti – prie jūros, Lietuvoje ar į tolimas šalis – tai labiau kelionės į save refleksija. Kaligrafiški tekstų intarpai praplečia ir papildo vaizdų prasmes. Per detales, užuominas dailininkė kuria savąjį vaizdų pasaulį, kuriame skleidžiasi žmogaus gyvenimo istorija.

Sveitainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.
 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.01.23