English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt

PENKTOJI VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ KŪRYBOS KONKURSO „MANO PRAKARTĖLĖ“ PARODA „BALTOJI PRAKARTĖLĖ“

2014 m. lapkričio 27 d. – 2015 m. sausio 11 d.

Prano Domšaičio galerijos nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880-1965) kūriniai. Reikšmingą nuolatinės ekspozicijos dalį sudaro kompozicijos religine tema – „Bėgimas į Egiptą“, „Apreiškimas“, „Piemenėlių pagarbinimas“. Piemenėlių, Išminčių, Karalių pagarbinimo siužetas atkartoja  tradicinių prakartėlių, kurios kalėdų metu įrengiamos bažnyčiose, miestų aikštėse, namuose, veikėjus. P. Domšaitis kolekcionavo senovines prakartėles, turėjo sukaupęs vertingą jų kolekciją. Dailininko paveikslai, jo pomėgis rinkti ir restauruoti prakartėlių figūrėles paskatino muziejininkus rengti vaikų ir moksleivių kūrybos konkursą „Mano prakartėlė“, kuris galerijoje vyko jau penktąjį kartą.  Lapkričio 27 d. galerijoje atidaryta konkursui pateiktų darbų paroda „Baltoji prakartėlė“ veiks iki 2015 m. sausio 11 d.

Prakartėlės kūrimas teikia bendros kūrybos džiaugsmą: kartu su darželio grupe ir auklėtoja, su klasės draugais ir mokytoja, su tėveliais ar seneliais. Valandos, praleistos prie prakartėlės nepaprastos – tai ypatingos bendravimo, kūrybos ir švenčių laukimo valandos, galimybė parodyti savo gebėjinus, atrasti naujas medžiagas ir technikas. Parduotuvėse galime nusipirkti blizgančių eglutės žaisliukų ir jau pagamintų prakartėlių. Jos spalvingos, labai tikroviškos, tačiau visada smagiau papuošti namus savomis rankomis sukurtomis prakartėlėmis, vienintelėmis ir  nepakartojamomis.

Šiemet konkursui buvo pateikta 70 prakartėlių iš Klaipėdos, Kretingos miestų bei rajonų, Gargždų, Palangos; Šilutės, Šilalės  ir Plungės rajonų mokyklų. Visos jos eksponuojamos parodoje. Dalyvių amžius – nuo 2 iki 16 metų. Darbai kolektyviniai, keliolikos arba kelių, neretai ir vieno autoriaus. Juos vertino  penkių narių komisija:  Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Stirbienė, Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno koplyčios kunigas brolis pranciškonas Evaldas Darulis, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dailės katedros dėstytojas doc. Juozas Vosylius, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokytoja ekspertė Rima Baukaitė, Prano Domšaičio galerijos ekspozicijos saugotoja Aurelija Malinauskaitė.

Dalyviai atsižvelgė  į konkurso sąlygas ir prakartėles darė iš balto, įvairaus storio popieriaus, nenaudojo dažų ir spalvų. Keletas autorių prakartėlėms specialiai gamino rankų darbo popierių. Atlikimo būdai, technikos priklausė tik nuo dalyvių fantazijos ir išradingumo. Konkursui pateiktos erdvinės ir plokštuminės kompozicijos,  kuriose  dažniausiai vaizduojami tradiciniai personažai. 

Konkurso dalyviai mielai sutiko savo darbais pradžiuginti sergančius vaikus, senelius. Kalėdų išvakarėse jų dovanojamos prakartėlės papuoš Klaipėdos vaikų ligoninės, senelių globos namų palatas.

Parodos „Baltoji prakartėlė“ dalyviai ir konkurso laureatai
 
Ugnė Vaidilutė Gerulytė (9 m.) ir jos mama Aurelija
Gargždų ugdymo centras „Naminukas”
Toma Baubonytė, 8 m. Klaipėdos Vitės pagrindinė mokykla
Mokytoja Raminta Mončienė

Gargždų Kultūros centro dailės studijos dalyvio Pijaus Jokubaičio (9 m.) darbas

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Klevelis“ ,,Bitučių“ grupės vaikų (6 m.) darbas

Gargždų Kultūros centro dailės studijos dalyvių darbas. Vadovė Nomeda Jokubaitienė

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos moksleivės Letanos Voroncovos (15 m.) darbas

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.12.09