English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt

PARODA „ATPLAUKĘS LAIVAS“

2015 m. rugsėjo 3–27 d.
 

ANOTACIJA

Skulptorius Vladas Kančiauskas gimė 1945 m. Klaipėdoje. 1974 m. baigęs skulptūros studijas Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), 1980 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. 1989–1990 m. jis gilino žinias Moderniojo meno studijoje Niujorke. Monumentalūs skulptoriaus darbai puošia Lietuvos ir kitų pasaulio šalių miestus, kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Rusijos, Izraelio, Ukrainos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių muziejai bei kolekcininkai. 2012 m. Klaipėdos senamiestyje įsikūrė V. Kančiausko dekoratyvinė skulptūra „Fortepijonas-banga“, menininko dovana gimtajam miestui. „Jau seniai norėjau, kad mano darbai atsirastų ir ant Baltijos jūros kranto, kur mano širdis. Dėl to ir nusprendžiau savo gimtajam miestui skirti unikalią muzikinę skulptūrą“, – sako autorius.

Iš vaikystės gimtajame pajūryje atsinešti įspūdžiai atsiskleidžia svarbiausiame V. Kančiausko kūryboje jūros bangos motyve, plastiškomis formomis bylojančiame apie žmogaus ir vandens, tylos ir muzikos harmoniją. Aptaki ir apibendrinta jo skulptūrų plastika pasižymi įtampomis, kurios nusako laukimą, gyvenimo ir mirties persipynimą. Tai išryškina ir skulptoriaus gebėjimas derinti skirtingas medžiagas – akmenį, poliruotą plieną, granitą, pabrėžiant ne formą, bet liniją, spalvą, atspindžius ir šešėlius.
Siekdamas kitaip kalbėti apie pasaulį, V. Kančiauskas keičia nusistovėjusią skulptūros kalbą: „Aš norėčiau pakalbėti apie akies rainelę ir apie vandenį bei atspindžius vandenyje, nes pasaulis prasidėjo nuo vandens. Vanduo yra daugelio istorinių įvykių liudininkas, turintis didelę galią. Akis ieško malonumo ir grožio, o kai randa,   išskiria ašaras, nes grožį norisi paliesti ir paglostyti. Taip ir skulptoriaus darbas – jeigu jį norisi paglostyti, jis yra gražus. Mano menas – tai ėjimas nuo   konkretaus prie abstraktaus, nes abstrahavimas yra aukščiausia mąstymo forma žmonijoje. Aukščiausia meno išraiška – simbolis, jis atspindi pasaulio kultūrą ir meną kartu.“

Solidų jubiliejų pažymintis kūrėjas savo darbų – mažosios plastikos ir pastelių – pristatymą pradeda nuo gimtosios Klaipėdos, vėliau paroda simboliniu pavadinimu „Atplaukęs laivas“  keliaus į Paryžių ir Vilnių.

Paroda veiks iki rugsėjo 27 d.

 
 
 
[[[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2015.09.04