Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Klaipėdos dailininkų grafikos kūrinių paroda Šilutės muziejuje

2008 m. gegužės 17 d. – 2008 m. liepos 1 d.
Atidarymas 2008 m. gegužės 17 d.

Parodoje Šilutės muziejuje eksponuojami Klaipėdos dailininkų Augustino Virgilijaus Burbos, Danutės Žalnieriūtės, Onos Šimaitytės-Račkauskienės, Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės, Emos Poškutės-Pumputienės, Aldonos Kliševičienės (1946–2004), Felicijos Kačenauskaitės,  Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės grafikos kūriniai. Paroda sudaryta retrospektyvinės parodos „Trys Klaipėdos dailės dešimtmečiai“, veikiančios Prano Domšaičio galerijoje, grafikos eksponatų  pagrindu.

Grafiko A. V. Burbos estampai ir piešiniai pasižymi dinamiška kompozicija, ritmo jutimu ir energija. Dailininką įkvepia ir senojo lietuviško kaimo papročių, mitų, sakmių, ir vaizdinių pasaulis, ir šiuolaikinio gyvenimo paradoksai. Dažniausiai oforto technika kurianti D. Žalnieriūtė žmogaus išgyvenimus atskleidžia per jo aplinką – namus, daiktus, kurie dar išlaikė asmens buvimo pėdsakus.

Klaipėdos grafikų kūryba pasižymi technikų įvairove. Tradicines lino raižinio, ksilografijos, oforto technikas papildo akvatinta, šilkografija, kompiuterinė grafika, mišrios autorinės technikos. Pastarosios keičia įprastą grafikos, kaip tiražuojamo meno kūrinio, įvaizdį. Dažnas grafikas kuria piešinius, patraukiančius autentiško prisilietimo ir atviro dialogo tarp autoriaus bei kūrėjo galimybėmis. Mūsų aplinka, gamta ir žmogus, jo santykis su realybe, dažnai skaudus ir dramatiškas – tai esminės Klaipėdos grafikų kūrybos temos.

LDM Prano Domšaičio galerijos informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.10.07