English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ KŪRYBOS KONKURSO
„MANO PRAKARTĖLĖ“ PARODA


2012 m. lapkričio 29 d. – 2013 m. sausio 13 d.

ANOTACIJA

Plungės r. Platelių meno mokyklos 13 m. moksleivių Manto Verkio ir Rasos Burkevičiūtės darbas. Vaidės Gaudiešiūtės nuotr.

Prano Domšaičio galerijoje eksponuojama per 300 garsaus dailininko ekspresionisto Prano Domšaičio, kilusio iš Mažosios Lietuvos, paveikslų – tai didžioji dalis kolekcijos, kurią Lietuvai padovanojo Lietuvių fondas (JAV). Svarbią tapytojo Prano Domšaičio kūrybos dalį sudaro paveikslai religine tema – „Bėgimas į Egiptą“, „Apreiškimas“, „Piemenėlių pagarbinimas“.

Piemenėlių, Išminčių, Karalių pagarbinimo siužetas atkartoja tradicinių prakartėlių, kurios kalėdų švenčių metu įrengiamos bažnyčiose, centrinėse miestų aikštėse, veikėjus. Tapytojas Pranas Domšaitis kolekcionavo senovines prakartėles, turėjo sukaupęs vertingą jų kolekciją. Dailininko paveikslai, jo pomėgis rinkti ir restauruoti prakartėlių figūrėles paskatino rengti vaikų ir moksleivių kūrybos konkursą „Mano prakartėlė“. Jis vyksta Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje nuo 2005 metų, jau ketvirtąjį kartą.

Prakartėlės kūrimas teikia bendros kūrybos džiaugsmą: kartu su savo darželio grupe ir auklėtoja, kartu su klasės draugais ir mokytoja, kartu su tėveliais, o gal ir su seneliais. Valandos, praleistos prie prakartėlės nepaprastos – tai ypatingas bendravimo, kūrybos ir šventės laukimo metas. Tai galimybė parodyti savo gebėjinus, atrasti naujas medžiagas ir technikas. Parduotuvėse šiandien galime nusipirkti blizgančių eglutės žaisliukų ir masiškai pagamintų prakartėlių. Jos spalvingos, labai tikroviškos, tačiau juk visada smagiau papuošti namus savo rankų darbo puošmenom. Tada ir šventės laukimas neprailgsta, o pačių sukurta prakartėlė bus vienintelė, nepakartojama.

Konkursui buvo pateiktos 52 prakartėlės iš Klaipėdos, Vilniaus, Druskininkų miestų, Mažeikių, Plungės rajonų mokyklų. Jų autorių amžius – nuo 4 iki 15 metų. Darbai kolektyviniai, keliolikos arba kelių autorių. Juos vertino komisija, kuriai vadovavo Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Virginija Kazakauskienė. Komisijos nariai: Kretingos katalikų parapijos klebonas brolis pranciškonas Evaldas Darulis, tapytojas, KU Dailės katedros vedėjas doc. Juozas Vosylius, dailininkė scenografė Sofija Kanaverskytė, Prano Domšaičio galerijos vyr. muziejininkė Aurelija Malinauskaitė.

Konkurso paroda atidaryta lapkričio 29 d. Atidarymo metu komisijos atrinktų darbų autoriams įteikti diplomai, visiems dalyviams – padėkos raštai. Paroda veiks iki 2012 m. sausio 13 d.

Prakartėlės, kurias matome parodoje, minkštos ir švelnios. Pagal konkurso sąlygas, jos sukurtos tik iš tekstilės – audinių atraižų, juostelių, siūlų. Atlikimo technika priklausė nuo dalyvių fantazijos ir išradingumo – aplikacija, siuvimas, siuvinėjimas, vėlimas, pynimas, nėrimas, mezgimas, karpymas.

Konkurso dalyviai mielai sutiko savo kūriniais pradžiuginti sergančius vaikus ir senelius: gruodžio 21 d. dalis prakartėlių papuoš Klaipėdos vaikų ligoninės skyrius, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas senelių globos namų palatas.

Iki konkurso „Mano prakartėlė“ parodos atidarymo gautos net 52 prakartėlės.


Konkursui kūrinius pateikė:

Klaipėdos lopšeliai-darželiai „Pumpurėlis“, „Dobiliukas“, „Kregždutė“, „Aitvarėlis“, „Alksniukas“, „Želmenėlis“, „Žiogelis“, „Traukinukas“, „Pagrandukas“, „Klevelis“, „Bitutė“,
mokykla-darželis „Šaltinėlis“;
Klaipėdos Liudviko Stulpino, Simono Dacho, Martyno Mažvydo progimnazijos,
Vydūno vidurinė ir Sendvario pagrindinė mokyklos;
Klaipėdos jaunimo centras;
Klaipėdos rajono Vėžaičių lopšelis-darželis, Gargždų kultūros centro vaikų dailės studija;
Vilniaus lopšelis-darželis „Karuselė“,
Vilniaus rajono Glitiškių mokykla-darželis;
Druskininkų lopšelis-darželis „Žibutė“;
Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija;
Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija;
Plungės rajono Platelių meno mokykla.
 

Visų parodos dalyvių sąrašas


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.12.05