Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Prano Domšaičio kūrinių ekspozicija

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel.: (8-46) 410412

 

Prano Domšaičio kūrinių ekspozicija

Prano Domšaičio galerija Klaipėdoje2001 m. liepos 26 d. buvusioje Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos paveikslų galerijoje atidaryta europinio masto dailininko Prano Domšaičio galerija ir kultūros centras.
Atidaryme dalyvavo Lietuvių fondo (JAV) atstovas dr. Gediminas Balukas ir monografijos apie dailininką autorė Elsa Verloren Van Themaat-Klump (Pietų Afrikos Respublika)
Lietuvių fondas (JAV) 1999–2001 m. perdavė Lietuvos dailės muziejui 528 dailininko kūrinius, beveik visą jo kūrybinį palikimą. Tai unikali dailės kolekcija, dovanota Lietuvai (šios Vokietijoje, Austrijoje bei Pietų Afrikoje sukurtos kolekcijos įsigijimui ir persiuntimui į Lietuvą Lietuvių fondas skyrė daugiau kaip 1 milijoną litų). Po Mykolo Žilinsko Lietuvai dovanotų rinkinių, tai išskirtinės vertės meno kolekcijos dovanojimo aktas. Patys vertingiausi, Europoje pripažinto, bet, deja, Lietuvoje mažai žinomo, iš pamario kilusio dailininko P. Domšaičio kūriniai, Lietuvių fondo perduoti muziejui, nuolatos eksponuojami nacionalinio Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje.
Kartu su atidaryta P. Domšaičio galerija pradėjo veikti ir P. Domšaičio kultūros centras – speciali kultūrinių susitikimų programa, kuri telkia su dailininko gyvenimu ir kūryba susijusias institucijas Europoje, Pietų Afrikoje ir JAV, keliuose kontinentuose esančius jo kūrybos žinovus bendram darbui.
Prano Domšaičio kultūros centro tikslas – susiejant minėtas institucijas, rengti tarptautinius kultūrinius susitikimus (konferencijas, seminarus, akademinius savaitgalius, kūrybines stovyklas ir pan.), aktualizuojančius dailininko kūrybą bei analizuojančius jo epochos meno kontekstą.

 LDM Prano Domšaičio galerijos informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2015.09.14