English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


PARODA „OKEANIJOS SLĖPINIAI"
 

2010 m. vasario 4 d. – balandžio 4 d.
 

LDM Prano Domšaičio galerijoje (Liepų 33, Klaipėda) 2010 m. vasario 4 d., ketvirtadienį, 17.30 val. atidaroma Klaipėdos jaunimo centro dailės studijos „Varsa“ ir Alternatyvaus meno klubo paroda „Okeanijos slėpiniai“.

Klaipėdos jaunimo centre veikia dailės studija „Varsa“ (vadovė – mokytoja ekspertė Loreta Laurinavičienė) ir Alternatyvaus meno klubas (vadovė – mokytoja Loreta Poškienė). Klaipėdos jaunimo centro dailės studija „Varsa“ įkurta 1983 m. Studijos dalyvių kūryba žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Ne vienas jaunasis dailininkas yra tapęs tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatu, surengęs personalinių parodų muziejuose, bibliotekose, mokyklose. Studijos ugdytiniai ne kartą eksponavo savo kūrybos darbus LDM Prano Domšaičio galerijos Meno pažinimo centre. Alternatyvaus meno klubo dalyviai kuria šiuolaikinius, rūbus, dažo audinius, lipdo skulptūras. Jie dalyvauja įvairiuose netradicinio meno projektuose ir akcijose.

2009 m. vasarą abiejų būrelių vaikai rinkosi į Prano Domšaičio galerijos Australijos ir Okeanijos tautų meno parodą. Jie, susidomėję egzotišku Australijos aborigenų ir Naujosios Gvinėjos papuasų primityviuoju menu, kūrė eskizus. Parodai „Okeanijos slėpiniai“ pateikti 6–12 metų vaikų kūriniai, sukurti studijoje. Iš viso eksponuojama 68 ugdytinių darbai. Parodos autoriai vaizduoja aborigenų simbolinius ženklus, toteminius gyvūnus, papuasų apeigines kaukes. Išsiskiria taškuotieji paveikslai, tai – spalvingi ir nuotaikingi jaunųjų kūrėjų darbai.

Tai ne pirmas LDM Prano Domšaičio galerijos ir dailės studijos „Varsa“ bendras meno projektas, baigiamas paroda galerijos Meno pažinimo centre.

Spaudai tinkamas iliustracijas rasite Lietuvos dailės muziejaus svetainės www.ldm.lt skyriuje Žiniasklaidai.

Paroda veiks iki balandžio 4 d.

LDM Ryšių su visuomene centras

 

Akvilė Šileikaitė 16 m.

Alisa Viktorova 7 m.

Emilija Kliciūtė 10 m.

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08