English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


KLAIPĖDOJE, PRANO DOMŠAIČIO GALERIJOJE – TARPTAUTINĖ DAILĖS PARODA „VYTAUTO KASIULIO ROJAUS SODAI“
 

2010 m. kovo 31 d. – gegužės 31 d.
 

Vytautas Kasiulis. Knygų pardavėjai prie Senos Paryžiuje. XX a. 7 dešimtmetis. Juozo Kazicko kolekcija.

Lietuvos dailės muziejus kovo 31 d., trečiadienį, 17.30 val. kviečia į tarptautinės dailės parodos „Vytauto Kasiulio rojaus sodai“ iš Paryžiaus, Niujorko, Vilniaus ir Kauno kolekcijų atidarymą Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda).

Didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukusi sostinėje, paroda iš Vilniaus paveikslų galerijos perkelta į Klaipėdą ir Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje veiks iki gegužės 31 d.

Lietuvių dailininkas Vytautas Kasiulis (1918 m. balandžio 23 d. Simne – 1995 m. kovo 12 d. Paryžiuje) daugiausia kūrė jo svajonių mieste Paryžiuje. Pasak parodos kuratorės Laimos Bialopetravičienės, „Dailininkas Vytautas Kasiulis – vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje. Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, pelnytai meno kritikų vadinto vienu įdomiausių XX a. antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų, kūrinius“.

LDM direktoriaus Romualdo Budrio mintim, „Lietuvoje V. Kasiulis buvo retai minimas, nes mūsų visuomenei dailininko kūryba ilgai buvo tiesiog nepasiekiama. Tik dabar, kai dailininko našlė Bronė Kasiulienė Lietuvos dailės muziejui paskolino jo kūrinių kolekciją iš Paryžiuje saugomo dailininko kūrybos fondo, atsirado reali galimybė V. Kasiulio kūrybinį palikimą pristatyti ir Lietuvos žiūrovams.“

Kartu su iš Paryžiaus atvežtais kūriniais, parodoje žiūrovai turi unikalią galimybę susipažinti ir su V. Kasiulio darbais, kuriuos parodai iš Niujorko rinkinio paskolino buvęs dailininko mecenatas dr. Juozas Kazickas (JAV). Kūrinius parodai taip pat paskolino kolekcininkai iš Vilniaus, Kauno, eksponuojami ir Lietuvos dailės muziejuje esantys dailininko darbai. Parodoje Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje pristatoma per 70 šio žymaus dailininko tapybos ir grafikos kūrinių, iškalbingai atskleidžiančių V. Kasiulio Paryžiaus laikotarpio kūrybos visumą.

Anot Jeano Chabanono, „Romantiškasis V. Kasiulio pasaulis mus nukreipia nuo įprastinių kelių, švelnus ir nostalgiškas – jis mus iš karto nustebina: su dideliu džiaugsmu dailininkas dainuoja savo vaizduotės pasaulį, kur visi žmonės – poetai, visi daiktai – papuošalai ir visi sodai yra Rojaus sodai.“

Informaciją apie parodą teikia Prano Domšaičio galerijos vedėja Kristina Jokubavičienė (mob. 8 616 16550).

Internetin
ės svetainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ žurnalistai gali rasti spaudai tinkamų iliustracijų.


LDM Ryšių su visuomene centras

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.29