English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt
 

Tarptautinė kaligrafijos ir rašto meno paroda „Kaligrafija ant burių“

PPRANO DOMŠAIČIO GALERIJOJE PRISTATOMA TARPTAUTINĖ KALIGRAFIJOS IR RAŠTO MENO PARODA „KALIGRAFIJA ANT BURIŲ“

Informacinis pranešimas [2012 01 10]

Leo Ray (Izraelis). Klaipėda I. 2011

Lietuvos dailės muziejus 2012 m. sausio 12 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečia į tarptautinės kaligrafijos ir rašto meno parodos „Kaligrafija ant burių“ pristatymą Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda). Ši paroda – pirmasis tęstinio tarptautinio projekto „Kaligrafija Klaipėdai“, skirto Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejui, etapas. Buvo surengtas tarptautinis kaligrafijos ir rašto darbų konkursas, kurio metu atrinkti darbai pristatomi parodoje. Parodą lydi edukacinė programa, skirta vaikams ir suaugusiems, norintiems susipažinti su rašto meno estetika ir galimybėmis. Paroda veiks iki vasario 29 d.

Parodoje „Kaligrafija ant burių“ dalyvauja 40 menininkų iš 10 pasaulio šalių: Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Rumunijos, Japonijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Vertinimo komisija atrinks įdomiausius ir labiausiai Klaipėdos dvasią atspindinčius 12 kūrinių, kurie II-jame projekto etape bus atspausdinti ant specialių tentų, įtvirtintų metalo konstrukcijose, imituojančiose bures, ir 2012 m. vasarą eksponuojami viešoje miesto erdvėje – Danės upėje. Tokiu būdu bus ne tik populiarinamas kaligrafijos menas, bet ir Klaipėdos miestą charakterizuojantys ženklai – uostamiestį simbolizuojančios burės ir rašto menas.

Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine. Prie šio vardo įtvirtinimo itin prisidėjo garsus kaligrafijos meistras prof. Algis Kliševičius (1950–2008). Jo dėka per pastaruosius du dešimtmečius uostamiestyje susibūrė stipri menininkų kaligrafų grupė, tęsianti Antano Kučo, Alberto Gursko ir kitų Lietuvos kaligrafijos meistrų suformuotas tradicijas.

Klaipėdoje inicijuotos ir vyko keturios Lietuvos šrifto ir kaligrafijos parodos „Rašto menas“, (1992, 1999, 2004, 2009), nuolat rengiami įvairūs kaligrafiniai projektai. Klaipėdoje nuo 2006 m. leidžiamas vienintelis Lietuvoje tęstinis leidinys „Kaligrafijos sąsiuviniai“, kuris populiarina ir propaguoja kaligrafijos meną tarp profesionalų ir mėgėjų.

Siekdami paminėti miesto jubiliejų, projekto kuratoriai – menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis pakvietė menininkus dalyvauti kaligrafijos ir rašto meno projekte, tuo pagarsinant rašto meno unikalumą ir svarbą bei atskleidžiant unikalią Klaipėdos dvasią.

Parodos rėmėjas: Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas

Parodos partneriai: LDM Prano Domšaičio galerija, Klaipėdos universiteto leidykla,

VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedra, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

Išsamią informaciją apie projektą ir parodą teikia menotyrininkė Goda Giedraitytė, tel. 8 615 31052, el. paštas goda.giedraityte[at]gmail.com


Sveitainės www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.

LDM Ryšių su visuomene centras
(85) 262 18 83, 8 682 45 300

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.01.19