English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt

TARPTAUTINĖ KALIGRAFIJOS IR RAŠTO MENO PARODA
„KALIGRAFIJA ANT BURIŲ“ 

2012 m. sausio 12 d. – 2012 m. vasario 29 d.

ANOTACIJA

Vaiva Čyvaitė (Lietuva). K + K I. 2011

Klaipėda dažnai vadinama Lietuvos kaligrafijos sostine. Prie šio vardo įtvirtinimo itin prisidėjo garsus kaligrafijos meistras prof. Algis Kliševičius (1950–2008). Jo dėka per pastaruosius du dešimtmečius uostamiestyje susibūrė stipri menininkų kaligrafų grupė, tęsianti Antano Kučo, Alberto Gursko ir kitų Lietuvos kaligrafijos meistrų suformuotas tradicijas.

Klaipėdoje inicijuotos ir vyko keturios Lietuvos šrifto ir kaligrafijos parodos „Rašto menas“ (1992, 1999, 2004, 2009), nuolat rengiami įvairūs kaligrafiniai projektai. Nuo 2006 m. Klaipėdoje leidžiamas vienintelis Lietuvoje tęstinis leidinys „Kaligrafijos sąsiuviniai“, kuris populiarina ir propaguoja kaligrafijos meną tarp profesionalų ir mėgėjų.

Siekdami paminėti 760 metų Klaipėdos miesto jubiliejų, projekto kuratoriai – menotyrininkė Goda Giedraitytė, grafikai kaligrafai Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė ir Mindaugas Petrulis pakvietė menininkus dalyvauti kaligrafijos ir rašto meno projekte, tuo pagarsinant rašto meno unikalumą ir svarbą bei atskleidžiant savitą Klaipėdos dvasią.

Ši paroda – tai pirmasis tęstinio tarptautinio projekto „Kaligrafija Klaipėdai“ etapas. Joje pristatoma 40 menininkų iš 10 pasaulio šalių: Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Rumunijos, Japonijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos, kurių darbai buvo atrinkti po praėjusių metų rudenį vykusio tarptautinio kaligrafijos ir rašto darbų konkurso.

Iki vasario 9 d., kompetetinga vertinimo komisija iš visų parodoje eksponuojamų darbų atrinks įdomiausius ir labiausiai Klaipėdos dvasią atspindinčius 12 kūrinių, kuriuos II-ajame projekto etape numatoma atspausdinti ant specialių tentų, įtvirtintų metalo konstrukcijose, imituojančiose bures, ir 2012 m. vasarą eksponuoti viešoje miesto erdvėje – Danės upėje. Tokiu būdu bus ne tik populiarinamas kaligrafijos menas, bet ir jungtiniame projekte pristatyti Klaipėdos miestą charakterizuojantys ženklai – uostamiestį simbolizuojančios burės ir rašto menas.

Parodą lydi edukacinė programa, skirta vaikams ir suaugusiems, norintiems susipažinti su rašto meno estetika ir galimybėmis. Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis tel.: (8 46) 410 421.

Goda Giedraitytė

Parodos rėmėjas: Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas

Parodos partneriai: Klaipėdos universiteto leidykla, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedra, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.02.07