Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Ermitai. Peterburgo pasaka
 
Iliustracijų ir autorinių lėlių paroda
 
2008 m. birželio 5 d. –  birželio 16 d.
Parodos atidarymas  2008 m. birželio 5 d., 16 val.
 
Nuotraukose: O. Popugajevos ir
D. Nepomniaščij iliustracija
„Aurora“ ir lėlė „Karalienės daina“
Všį „Tarptautinis kultūros ir meno centras“  LDM Prano Domšaičio galerijoje  pristato unikalią Rusijos dailininkų, garsių iliustratorių Olgos Popugajevos ir Dmitrijaus Nepomniaščij darbų parodą  „Ermitai. Peterburgo pasaka“. Parodoje eksponuojamos knygos „Ermitai. Peterburgo pasaka“ iliustracijos ir autorinės lėlės, sukurtos pagal šias iliustracijas.
Paroda – vienas iš Tarptautinio kultūros ir meno centro“  renginių, skirtų Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir  Skaitymo metams. 2008 m. pradžioje paroda buvo eksponuota Ermitaže (Sankt Peterburgas, Rusija). Lietuvoje paroda surengta bendradarbiaujant su kompanija „Ermit Park“, kurios svarbiausias projektas – architektūrinių miniatiūrinių parkų statyba.
 
Knygelė vaikams „Ermitai. Peterburgo pasaka“ – tai dviejų menininkų projektas, kurio tikslas – sukurti Peterburgo įvaizdį, tarsi pamatytą vaiko akimis, atskleisti naują miesto mitologiją ir naują požiūrį į miesto istoriją.
 
O. Popugajeva ir D. Nepomniaščij 1991 m. baigė Leningrado V. A. Serovo meno mokyklos pramoninės grafikos fakultetą. Iliustracijas vaikiškoms knygoms jie kuria nuo 1991 m., bendradarbiauja su „Brask“, „Piter“, „Delta“, „Sova“, „Neva“, „OLMA-Press“, „Belfaks“, „Arkami“, „Fond-Galerija“, „Azbuka“ leidyklomis.
 
Savitas dviejų menininkų stilius visada atpažįstamas, nesvarbu ar tai būtų pasakų, ar vaikiškos šviečiamosios literatūros iliustracijos. Jie iliustravo H. K. Anderseno „Coliukę“, Š. Pero „Raudonkepuraitę“, „Batuotą katiną“, „Vilką ir septynis ožiukus“, V. Haufo „Mažąjį Muką“, A. Puškino „Auksinę žuvelę“, K. Čiukovskio eilėraštį „Pavogta saulė“, A. Milno „Mikę Pukuotuką“, Naujosios Zelandijos pasakas.
 
Parodos autoriai ir organizatoriai tikisi, kas knygos „Ermitai. Peterburgo pasaka“ iliustracijos ir žaismingos autorinės lėlės sudomins visus lankytojus, nepaisant jų amžiaus ir pomėgių. Čia vaikai pasijus milžinais, suaugę – vaikais, o visi kartu – atradėjais ir romantikais.  

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08