English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda. Tel./faksas (8-46) 410416; tel. (8-46) 410412. El. paštas: domsaitis.galerija[at]zebra.lt
 

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJOJE KLAIPĖDOJE – TAPYTOJO EDVARDO MALINAUSKO PARODA „BE JŪROS“

2010 m. birželio 18 d. – liepos 18 d.

Lietuvos dailės muziejus birželio 18 d., penktadienį, 17.00 val. kviečia į tapytojo Edvardo Malinausko parodos „Be jūros“ atidarymą Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda).

 

Edvardas Malinauskas gimė 1937 m. Radviliškyje. 1945 m. su tėvais persikėlė gyventi į Klaipėdą, 1957–1963 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės institute (dabar Lietuvos dailės akademija). Įgijęs tapytojo pedagogo profesiją, grįžo gyventi ir kurti į Klaipėdą, miestą, kuriam paskyrė visą savo kūrybinę veiklą ir gyvenimą. 1969 m. E. Malinauskas buvo paskirtas naujai kuriamos Klaipėdos vaikų dailės mokyklos direktoriumi, vadovavo mokyklai dešimt metų. Pedagoginį darbą mokykloje jis dirbo trisdešimt ketverius metus.

Nuo pirmųjų savarankiško kūrybinio darbo metų E. Malinauskas aktyviai dalyvauja miesto ir šalies dailės gyvenime. Nuo 1970 m. jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, jam suteiktas meno kūrėjo statusas.

E. Malinausko darbai nuolat eksponuojami grupinėse parodose Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, dailininkas rengia individualias parodas. E. Malinauskas kuria peizažus, portretus, figūrines kompozicijas. Pamažu tapytojo kūryboje išryškėjo svarbiausia tema – jūra.

Jūros peizažo srityje per ilgą kūrybinės veiklos laikotarpį E. Malinauskas pasiekė ypatingo meistriškumo ir šiandien pelnytai yra laikomas žymiausiu Lietuvos marinistu. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, privatūs kolekcininkai. 1987 m. jam suteiktas nusipelniusio meno veikėjo, o 2006 m. – Klaipėdos kultūros magistro vardas.

Parodoje „Be jūros“ tapytojas žada netikėtą intrigą ir žiūrovams pateiks ekspresyvius pamario krašto peizažus, kuriuose vietoj įprastos vandenų stichijos pamatysime romantiškus Klaipėdos krašto gamtos vaizdus. Aktyviai miesto kultūros gyvenime dalyvaujančio tapytojo paroda liudija ir jo neeilinę kūrybinę energiją, sugebėjimą ir poreikį keistis, ieškoti naujų motyvų, o įprastus – interpretuoti.

Informaciją apie parodą teikia Prano Domšaičio galerijos vedėja Kristina Jokubavičienė (mob. 8 616 16550).

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.12