Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Lietuvos dailės pedagogų ir dailininkų plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ paroda
 
 
LDM Prano Domšaičio galerija
2008 sausio 18 d. – vasario 29 d.
 

 Skirmantė Makarevičienė (Marijampolė). Molas. 2007, drb., aliejus

Ramūnas Dagys (Radviliškis). Ženklas. 2007, kart., aliejus

Ramūnas Dagys (Radviliškis). Ženklas. 2007, kart., aliejus;

Viršuje – Rima Baukaitė (Klaipėda). Vakaras Šventojoje – vėjo dvelksmas. 2007, mišri technika; dešinėje – Petras Baronas (Palanga). Žvaigždynas. 2007, medis

 
Parodoje eksponuojami 2007 metų birželio mėnesį Šventojoje vykusio Lietuvos dailės mokytojų ir dailininkų plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ metu sukurti darbai. Pleneras buvo surengtas, pratęsiant Lietuvos dailės mokytojų draugijos tradicijas, kai kuriame nors unikaliame Lietuvos kampelyje bendrai kūrybai rinkdavosi dailės pedagogai ir jų ugdytiniai. Siekdami geriau pažinti vietovę, jie  ne tik kurdavo, bet ir bendraudavo su vietos šviesuoliais. Į plenerą Šventosios poilsio namuose „Aukuras“ susirinkę  35 dalyviai iš įvairių Lietuvos vietovių  kūrė  vienuolika dienų.
Šio plenero dalyviai, vadovaujami  Kuršių draugijos pirmininko Mikelio Balčiaus, keliavo po Šventąją, klausėsi mokytojos kraštotyrininkės A. Kaunaitės-Lengvinienės pasakojimų apie dėdės kunigo statytą ir baigiamą pamiršti mažąją, dvasios šviesos pripildytą Šventosios bažnytėlę, kopė į naujosios bažnyčios bokštą ir žvalgėsi į Šventąją iš paukščio skrydžio, kartu su  Palangos tradicinės tekstilės centro bei „Mėguvos“ etnoklubo vadove Zita Baniulyte studijavo kuršių tekstilės subtilybės. Plenero metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas senųjų simbolių  kalbai, kuri dalyvių darbuose atsispindėjo labai įvairiai: pradedant tiksliu dokumentavimu  ir baigiant  laisvomis interpretacijomis.
Pasak plenero organizatorių, Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos dailės mokytojos metodininkės Audronės Bukauskienės ir  Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės mokytojo, skulptoriaus Petro Barono, dailės mokytojai ne kasdien paima į rankas teptuką (dažnai mokykloje dirba tik vienas dailės mokytojas), tad pleneras buvo puiki proga pabendrauti su kolegomis, stebėti kitų kūrybos procesą, įvaldyti įvairias technikas, dalintis kūrybinėmis idėjomis ir kurti bendraminčių apsuptyje.
 
LDM Prano Domšaičio galerijos informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08