Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Sauliaus Pakalnio originalių bumerangų paroda „Bumerangai: sukurta Lietuvoje“

Adresas: Liepų g. 33, LT-92145, Klaipėda.
Tel./faksas (8-46) 410416; tel.: (8-46) 410412.

2006 m. sausio 20 d. – 2006 m. gegužės 1 d. Parodos atidarymas 2006 m. sausio 20 d.
 
Sauliaus Pakalnio sukurtas bumerangas. Nuotrauka iš Prano Domšaičio galerijos archyvoDr. Saulius Pakalnis 1979–1984 m. studijavo VU Fizikos fakultete, 1993 tapo gamtos mokslų daktaru (eksperimentinė fizika). 1995 m. studijavo Jyvaskyla universiteto (Suomija) Fizikinės chemijos fakultete, 1998–1999 metais bendradarbiavo su Jenos taikomųjų mokslų universitetu (Vokietija), 2000-aisiais atliko mokslo tiriamuosius darbus Kalifornijos universitete (JAV), 2001–2002 metais  – Virdžinijos sandraugos universitete (JAV). Dvejus metus dirbo Tartu universiteto (Estija, 2002–2003) Fizikos instituto Spektrografijos padalinyje. Šiuo metu yra UAB „EKSPLA“  ir Fizikos instituto (Vilnius) inžinierius konstruktorius.  Penkiolika metų tobulina ir moksliniams tyrimams naudoja  laikinės skyros spektrometrines sistemas, netiesinės parametrinės šviesos konversijos metodus ir kt.  Yra paskelbęs mokslinių publikacijų Lietuvos ir užsienio spaudoje.
Greta savo mokslinės veiklos dr. Saulius Pakalnis turi  retą pomėgį – jis sukūrė ir patentavo originalią bumerango konstrukciją. Naujo tipo bumerangai turi geresnį skrydžio charakteristikų pasikartojamumą:  jų trajektorija yra ilgesnė ir žymiai geriau nuspėjama, todėl toks bumerangas yra saugesnis ir metikui, ir žiūrovams.
Mokslininkas, kurdamas bumerangus,  neapsiriboja vien techninių parametrų gerinimu. Pabandęs pats dekoruoti iš įvairių rūšių faneros (jachtinės, statybinės) pagamintus bumerangus, jis suprato, kad menas ne jo sritis ir dekoruoti bumerangus pakvietė profesionalius  dailininkus. Taip buvo  sėkmingai suderinti  techniniai ir meniniai dalykai. Po to bumerangai nušvito įvairiausiomis spalvomis: tai įdomios variacijos bumerangų tėvynės  (Australijos) ir kitų kraštų, tautų meninės kūrybos temomis. Bumerangų formą, ornamentų motyvus parodos lankytojai gali palyginti su galerijoje veikiančios ilgalaikės parodos „Australijos ir Okeanijos tautų menas“ eksponatais.
Dr. Saulius Pakalnis: „Tradicinis aborigenų dviejų menčių bumerangas yra vienas iš galimų bumerango variantų, tačiau dėl savo konstrukcijos paprastumo jis yra labiausiai paplitęs ir seniausiai naudojamas modelis. Jis buvo gaminamas iš medžio šakos, turinčios alkūnės formą. Šiuolaikiniai bumerangai yra įvairiausių formų, kurių dauguma žymima simboliais X, V, T, H ir Y, ir yra gaminami iš įvairių kompozicinių medžiagų.  Originali l bumerango formos konstrukcija sukurta Lietuvoje.“

Prano Domšaičio galerijos informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08