Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės, Gražinos Vitartaitės, Dano Andriulionio 
tapybos paroda„Trys aspektai“

D. Andriulionis. „Venecijietiskas_akvariumas“. 2006 m.2009 m. gegužės 30 d. – liepos 5 d.
Parodos atidarymas 2009 m. gegužės 30 d. 17 val.

Nuotraukoje:  Danas Andriulionis. Venecijietiškas akvariumas. Iš ciklo „Venecijos etiudai“. 2006. Drb., akr., al., 100 x 140

„Poezijos pavasario 2009“ Klaipėdoje baigiamojo vakaro metu  atidaroma  tapybos paroda „Trys aspektai“. Parodoje eksponuojami  trijų dailininkų – vilniečių Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės, Gražinos Vitartaitės ir klaipėdiečio Dano Andriulionio  tapybos darbai. Dailininkė G. Bulotaitė-Jurkūnienė,  jau išleidusi kelis poezijos rinkinius  yra viena iš „Poezijos pavasario 2009“ dalyvių, baigiamojo Poezijos pavasario vakaro metu ji  ne tik skaitys  savo poeziją kartu su kitais poetais iš Austrijos, Latvijos, Rusijos ir Lietuvos, bet ir  pristatys parodą.

Kiekvienas parodos „Trys aspektai“ autorius eksponuoja po penkis tapybos darbus. Skirtingų kūrėjų darbai parodoje papildo vienas kitą ir sudaro vieningą visumą. Pasak dailininko Liudviko Pociaus „Taip atsitinka, kuomet kūrėjus sieja panašūs vertybių ir principų supratimai, o taip pat – pagarba žiūrovui“.

Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, parodose dalyvauja nuo 1969 m. 1994 m. įsteigė  Vilniaus menininkų "Plekšnės" klubą. Dirba plakato, knygų grafikos, tapybos, akvarelės srityse, sukūrė Lietuvos miestų herbų.  Jos drobėse vyrauja poetinis filosofinis apibendrinimas, netikėtos šviesos ir spalvų sandūros, nuotaikų kaita.

Gražina Vitartaitė  baigė monumentaliosios tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuolat dalyvauja parodose, pleneruose. Jos tapyboje vyrauja gamtos tema, o kūrybos procese remiamasi pirminiais impulsais ir nuojautomis. Parodoje tapytoja eksponuoja  pajūrio gamtos įkvėptas kompozicijas.

Danas Andriulionis 1979 m. baigė studijas VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje. Surengė daugiau kaip 20 personalinių parodų, kuria abstrakčias kompozicijas. Jo dekoratyviuose paveiksluose užslėpti įvairūs ženklai, simboliai, vyrauja dinamiška geometrinių formų ritmo ir spalvos sąveika.

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08