PARODA „ZBIGNEVAS HERBERTAS. AUDROS EPILOGAS“, SKIRTA 
IŠKILIAM LENKŲ POETUI  IR  ESEISTUI ZBIGNEVUI HERBERTUI
Radvilų rūmai, 2003 m. sausio mėn. 17 d. - 2003 m. kovo mėn. 17 d. 

Virtuali paroda „ZBIGNEVAS HERBERTAS. AUDROS EPILOGAS“:

Kairėje – poetas ir eseistas Zbignevas Herbertas;
Viršuje – parodos fragmentas.
Fotoreprodukcija ir nuotrauka Danutės Mukienės

Vilniuje, Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) Lenkų institutas Vilniuje, Varšuvos Adomo Mickevičiaus literatūros muziejus ir Lietuvos dailės muziejus surengė iškiliam lenkų poetui, dramaturgui, eseistui Zbignievui Herbertui (Zbigniew Herbert 1924-1998) skirtą parodą „Zbignevas Herbertas. Audros epilogas“. Paroda atidaryta 2003 m. sausio 17 d. Parodos atidaryme, ta proga įvykusioje spaudos  konferencijoje kalbėjo Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Lenkų instituto Vilniuje atstovai, parodos meninio projekto autorius Vitoldas Blažejovskis. Parodą pristatė jos kuratorė, Varšuvos A. Mickevičiaus literatūros muziejaus darbuotoja Maria Dorota Pienkovska. 

Akimirkos iš parodos „Zbignevas Herbertas. Audros epiologas“ atidarymo Vilniuje, Radvilų rūmuose, ir ta proga įvykusios spaudos konferencijos ir parodos pristatymo, 2003 m. sausio 17 d. Danutės Mukienės nuotraukos 

Zbignevas Herbertas vadinamas „Lenkijos poetų kunigaikščiu“. Gimė jis 1924 m. Lvove, kurį paliko  1944-aisiais, prieš užimant miestą sovietų armijai. Studijavo dailę ir teisę Krokuvoje, domėjosi filosofija, apgynė ekonomikos ir teisės magistro vardus. Nuo 1950 m. poetas gyveno Varšuvoje, užsiėmė įvairiais darbais, kūrė. Vėliau daug keliavo, gyveno Berlyne, Paryžiuje, Los Andžele. Jo poezija ir esė rinkiniai pelnė daugybę apdovanojimų, buvo verčiami į daugelį kitų kalbų. Į lietuvių kalbą Z. Herberto kūrybą vertė Eugenijus Ališanka. Sudaryta poezijos rinktinė „Dvejojanti Nikė“.
Lenkų poetas Z. Herbertas pasaulyje plačiai žinomas kaip poetas. Kartu jis laikomas ir visuomenės moraliniu autoritetu. 
Mirė  Z. Herbertas 1998 m. Varšuvoje.
Į Vilnių atvežtoje parodoje ne tik išryškintos pagrindinės poeto kūrybos temos, bet giliai, įdomiai pabandyta  atskleisti ir kūrėjo asmenybę. Fotografijos primena menininko vaikystę, minėto laikmečio Lvovo atmosferą. Jose matome ir per karą degančią Varšuvą, poeto kelionėse aplankytus miestus, Nepriklausomybės kovų fragmentus. Visa tai atsispindi ne tik nuotraukose, bet ir tekstuose. Eksponuojami ir paties Z. Herberto piešiniai, Europos tapyba, siejama su poeto pasaulėžiūra, meninėmis impresijomis. 
Ši Lietuvos dailės muziejaus Radvilų rūmuose surengta paroda yra puikus lenkų muziejininkų darbo pavyzdys, parodantis, kaip kūrybingai, įdomiai gali būti užsienyje pristatytas kūrėjo gyvenimas, jo siekiai, idėjos (modelio, kaip kilnojamąja paroda reikėtų pristatyti lietuvių rašytojus užsienyje, Lietuvoje dar beveik neturime).
Lietuvos dailės muziejaus informacijos centras
Tel. 2120841, 8 687 16 739

Virtuali paroda „ZBIGNEVAS HERBERTAS. AUDROS EPILOGAS“:

© Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių kultūros fondas, Matematikos ir informatikos institutas
     Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu:  samogit@delfi.lt
     Tinklalapis atnaujintas 2011.08.12