KARLO HARTUNGO KŪRYBOS PARODA 
„BESIKEIČIANTI FIGŪRA“

Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)
2004 m. rugsėjo 15 d. – spalio 24 d.

Karlas Hartungas kūrybinėse dirbtuvėseŠokanti pora, apie 1947-1948 m., bronzaLietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g.4) rugsėjo 15 d. atidaryta vieno garsiausių Vokietijos skulptorių Karlo Hartungo kūrybos paroda „Besikeičianti figūra“(veiks iki spalio 24 d.). Tą pačią dieną įvyko spaudos konferencija. 
Šią kilnojamąją parodą iniciavo ir, talkinant Vilniaus Goethe‘s institutui, surengė Šiaurės Vokietijos kultūros ir meno mecenatas Vereins und Westbank AG, kurio padalinys dirba Vilniuje.
K. Hartungas gimė 1908 m. Hamburge. Ten pradėjęs meno studijas, vėliau jaunystę praleido Paryžiuje, teikusiam jam pamokas, kūrybos impulsus, įsimintinas pažintis su garsiais menininkais ir kartu jų įtakas kūrybai. Nors menininko talentas jau buvo pripažintas ir Vokietijoje, bet nacių ideologijos diktatūra mene kirtosi su K. Hartungo moralinėmis ir kūrybos nuostatomis. Karas pakeitė skulptoriaus gyvenimą. Paimtam į armiją, jam pagelbėjo prancūzų kalba, tad jis buvo išsiųstas į okupuotą Paryžių ir vėl bendravo su Pikasu, Brancusi ir kt. Per bombardavimus Vokietijoje sunaikinta nemaža dalis jo darbų, o pats menininkas pateko į rusų belaisvių stovyklą. Išvaduotas jis pasinėrė į kūrybą ir greit užkariavo parodų sales, gavo svarbių apdovanojimų. Jo abstrakčios kūrybos pagrindinis bruožas – gamtos pasaulio, augalijos formos.
Šią keliaujančią ir iki spalio 24 d. Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojamą parodą sudaro 38 bronzos, medžio, akmens skulptūros ir 11 piešinių. Parodoje bus rodomas video filmas apie skulptorių. O pati paroda yra svarbi banko Vereins und Westbank AG  – svaraus kultūros mecenato – veiklos sritis ir įrašyta į parodų ciklą „Didžiojo meno“ pristatymas. 
Parodos kuratorius dr. Thomas Gädeke. Parodos eksponavimą Lietuvoje koordinuoja Daivita Jackevičienė (Vilniaus Goethe‘s institutas, tel. 2314433) ir Lolita Jablonskienė (Lietuvos dailės muziejus tel. 2122997).

Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras

Daugiau informacijos apie Karlą Hartungą internete rasite šiuose el. leidiniuose:

© Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių kultūros fondas, Matematikos ir informatikos institutas
     Pastabas, pasiūlymus siųskite adresu:  samogit@delfi.lt
     Tinklalapis atnaujintas 2011.08.12