Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
DISKUSIJA APIE SOVIETINĖS LIETUVOS EKSPORTINĮ ĮVAIZDĮ
2014 m. gruodžio 5 d. – 2015 m. vasario 15 d.

 

T. K. Valaitis. Sienos dekoracija „Nemuno kraštas“, 1964 m., Alytaus restoranas „Nemunas“. Zenono Bulgakovo nuotrauka

Sausio 27 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks diskusija „Pramogų kultūra ir eksportinis įvaizdis: modernizmas Lietuvoje XX a. 7 deš.“. Ši diskusija yra parodos „Teodoras Kazimieras Valaitis. 1934-1974“ (kuratorė Giedrė Jankevičiūtė) paralelinės programos antrasis renginys.

Modernizmas taikomojoje dailėje, dizaine ir architektūroje XX a. 7 deš. Lietuvoje tapo ne tik vietiniu pasididžiavimu, bet ir eksporto preke, padėjusia sukurti „mažojo užsienio“ ar „vietinių/vidinių vakarų“ įvaizdį Sovietų Sąjungoje. Pokalbyje bus aptariama kaip, pasitelkus modernizmo estetiką, šis įvaizdis buvo formuojamas menininkų ir politikų, kaip jis tapo vietiniu mitu, palaikomu iki šių dienų. Atlydžio laikotarpiu suprojektuoti, pastatyti, įrengti nauji restoranai, kavinės, universalinės parduotuvės ir parodų salės, o ir pats parodų dizainas bei pramogų kultūra apskritai, tampa tinkamu objektu nostalgijos lauko tyrimui. Modernizmas tarp nostalgijos ir kritiškumo – tokia būsimojo pokalbio tema.

Dalyviai: dr. Marija Drėmaitė, architektūros istorikė, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentė, dr. Lolita Jablonskienė, menotyrininkė, Vilniaus dailės akademijos docentė ir dr. Arūnas Streikus, istorikas, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentas. Diskusiją moderuos Ernestas Parulskis.

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2015.01.27