Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 
POVILO RIČARDO VAITIEKŪNO PARODA „TAPYBA. PIEŠINIAI“

2010 m. balandžio 13 d. – gegužės 23 d.

Informacinis pranešimas [2010 04 06]
 

P. R. Vaitiekūnas. Inkaro moterys. 1978-1991 (fragmentas).

Balandžio 13 d., antradienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaryta Povilo Ričardo Vaitiekūno kūrybos paroda „Tapyba. Piešiniai“ (veiks iki gegužės 23 d.). Retrospektyvinėje parodoje eksponuojama per 150 dailininko kūrinių.

Povilas Ričardas Vaitiekūnas (g. 1940 m. Kaune) – žymus Lietuvos tapytojas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius, dailininkų grupės „24“ iniciatorius.

Retrospektyvinėje Povilo Ričardo Vaitiekūno kūrybos parodoje „Tapyba. Piešiniai“ Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojama daugiau nei 150 kūrinių: nuo ankstyvųjų iki pačių naujausių, 2009 m. sukurtų tapybos darbų ir piešinių. Apie 40 kūrinių rodomi pirmą kartą. Ekspozicijoje taip pat galima išvysti dienoraštinio pobūdžio dailininko piešinius, bičiulių pieštus jo portretus ir vaizdo įrašą, kuriame P. R. Vaitiekūną kalbina parodos kuratorė Milda Žvirblytė.

„Svarbiausi impulsai kūrybai – užkratas – yra tikrovė ir gamta, o fantazija kaip prasimanymas mene – melas.“ – teigia P. R. Vaitiekūnas.

Pasak parodos kuratorės, „nors dailininko kūrybą tiktų vadinti ekspresionistine, iš esmės jis yra realistas. Realistinė paveikslų programa apima ir dailininko biografiją, svarbius jo gyvenimo etapus.“

Žvelgiant į menininko kūrybą iš šios dienos pozicijų, ji įdomi kaip fundamentalios modernistinės epochos, siekiančios XX a. pradžią, tąsa. Parodoje eksponuojami kūriniai byloja, kad ir savitas kūrėjo žvilgsnis, ir jo pasirenkami motyvai bei spalvų deriniai yra konkretaus laiko, savos epochos dalis. Vaitiekūno epochai priklauso ir jo bičiuliai amžininkai – A. Martinaitis, K. Paliokas, A. Stankevičius, J. Mikutis ir daugelis kitų.

Paroda atidaroma Didžiojoje Nacionalinės dailės galerijos parodų salėje, kurioje 2009 metais veikė tarptautinės parodos: „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“.

Išsamesnę informaciją teikia parodos kuratorė Milda Žvirblytė (tel. 8 699 96338, 219 59 64).

 

Spaudos konferencijos ir parodos atidarymo akimirkos
 
Spaudos konferencijos akimirka: parodos autorius Povilas Ričardas Vaitiekūnas, parodos kuratorė Milda Žvirblytė ir Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė   Spaudos konferencijos akimirka  Sveikinimo žodį taria LR Prezidentės patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė 
Parodos atidarymo akimirka  Parodos atidarymo metu žodį taria Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė Parodos atidarymo metu žodį taria parodos kuratorė Milda Žvirblytė
Spaudos konferencijos akimirka  Pirmieji parodos lankytojai Pirmieji parodos lankytojai
Pirmieji parodos lankytojai, parodos fragmentai

Andriaus Valužio nuotraukos
 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19