Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
PARODA „MINIOS. MINIOS VAIZDINIAI LIETUVOS DAILĖJE NUO XIX A. IKI ŠIŲ DIENŲ“

2012 m. gruodžio 11–13 d.


2012 gruodžio 11–13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks praktinis seminaras pavadinimu „Nuo 25 metų iki… Modernaus ir šiuolaikinio meno edukacija suaugusiems muziejuose ir galerijose”, rengiamas bendradarbiaujant su Šveicarijos meno tarybos „Pro Helvetia” Varšuvos skyriumi. Seminaras skirtas visiems edukatoriams, dirbantiems šiuolaikinio ir modernaus meno edukacijos srityje.


Seminarą sudarys teorinė ir praktinė dalys, jas abi moderuos menininkų-edukatorių kolektyvas „Microsillons” (Marianne Guarino-Huet ir Olivier Desvoignes) iš Ženevos (Šveicarija) su Sarah Stocker (Centre Pasqu‘Art, Bylis, Šveicarija).

Gruodžio 11 d. visi norintys kviečiami į NDG auditorijoje vyksiančias dvi seminaro moderatorių viešas paskaitas (anglų kalba, įėjimas nemokamas):

16:00 val. – meno edukacijos suaugusiems panorama Šveicarijoje (Sarah Stocker).

17:00 val. – inovatyvūs suaugusiuosius įtraukiantys edukacijos projektai Šveicarijoje (Microsillons).

Sarah Stocker dirba Pasqu’Art centro Bielyje (Šveicarija) edukacijos skyriaus moksline bendradarbe. Ji atsakinga už edukacinių programų, skirtų visoms amžiaus grupėms, formavimą ir įgyvendinimą. Kuriamose programose Stocker stengiasi rasti būdus, kaip meno edukacijoje galima išnaudoti asmeninio skonio faktorių, kuris dažnai gali būti žymiai svarbesnis edukacijos elementas nei formalios žinios ar faktai. Bendresnės domėjimosi kryptys: žiūrovo ir meno kūrinio santykis, žinojimo sukūrimas, interpretacijos suverenumas mene.

Microsillons yra menininkų–edukatorių kolektyvas, susikūręs 2005m. Ženevoje. Bendradarbiaudami su įvairiomis kultūros institucijomis jie tiria sąsajas tarp meno ir kritinės pedagogikos. 2007 – 2012m. jie kūrė ir įgyvendino edukacinius projektus Ženevos Šiuolaikinio meno centre (Centre d’Art Contemporain Genève). Vieni iš Microsillons įkūrėjų Marianne Guarino-Huet ir Olivier Desvoignes yra programos „Forma–menas–visuomenė“ (“Bilden-Künste-Gesellschaft”) vadovai Ziūricho menų universitete bei Londono Čelsio menų ir dizaino koledžo (Chelsea College of Art & Design) doktorantai.

Praktinė seminaro dalis skirta tik dalyviams. Ją sudarys prezentacijos, diskusijos ir Microsillons su Sarah Stocker vedamos kūrybinės dirbtuvės.

Renginio tikslas – dalintis žiniomis ir patirtimi suaugusiųjų edukacijos srityje tarp modernaus ir šiuolaikinio meno institucijų. Dalyviai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Šveicarijos turės galimybę diskutuoti apie skirtingas praktikas ir teorijas, taikomas tose šalyse, atrasti inspiracijų ateities darbams. Specialiai šiam seminarui Microsillons parengtos kūrybinės dirbtuvės yra svarbi šio susitikimo dalis, tapsianti platforma eksperimentams ir naujoms patirtims.

Daugiau informacijos teikia Eglė Juocevičiūtė: eglej[at]ndg.lt, +37065174952, Eglė Nedzinskaitė: egle.nedzinskaite[at]ndg.lt, +37060034790.

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.12.11