Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 

PRANCŪZIJOS MENININKŲ PORTRETAI
 

Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir, bendradarbiaudama su Prancūzų kultūros centru Vilniuje, galerijos auditorijoje pristato XX ir XXI a. Prancūzijos menininkus. Penkiuose kino vakaruose bus galima susipažinti su keliais svarbiais šiuolaikinio meno pasaulio veikėjais : Henri Cartier-Bressonu, Danielu Burenu, Anette Messager, Christianu Boltansky, Sophie Calle ir Orlan.
 

Kovo 4 d., 18 val.
Henri Cartie -Bresson – klaustukas (Henri Cartier-Bresson, point d’interrogation). Režisierė Sarah Moon. 38 min., 1994

Programą pradės žymios madų fotografės ir kino režisierės Sarah Moon sukurtas nespalvotas filmas apie legendinį fotografą Henri Cartier-Bressoną (1908–2004). H. Cartier-Bressonas išgarsėjo kaip modernios fotožurnalistikos pradininkas, lemiamo momento fotografas, jis taip pat piešė, tapė, o ankstyvuoju savo gyvenimo periodu kūrė filmus. Su kolegomis įsteigė vieną žymiausių fotografijos agentūrų Magnum.


Kovo 18 d., 18 val.
Sophie Calle. Iš serijos Kontaktai (Contacts). Režisierius Jean Pierre Krief. 13 min., 1997
Orlan, kūniškas menas (Orlan, Carnal art). Režisierius Stephan Orlach.75 min., 2001, N-16


Sophie Calle fotografijose fiksuojami kone detektyviniai privataus žmonių gyvenimo tyrimai, neretai trikdantys atradimai jungiami su asmeninėmis menininkės istorijomis. S. Calle kūriniai balansuoja tarp meno ir gyvenimo, tarp fikcijos ir realybės.

Nuo1991 iki 1999 m. Stephanas Orlachas fiksavo radikalios prancūzų meninkės Orlan veiklą. Remdamasi kūniško (carnal) meno postulatais, menininkė naudoja savo kūną kaip pagrindinį įrankį kurdama performansus. Filmą sudaro videoarchyvai, interviu ir epizodai iš Orlan kūnui atliekamų plastinių operacijų. (Filme yra šokiruojančių scenų.

Nerekomenduojama žiūrovams iki 16 metų).


Balandžio 1 d., 18 val.
C.B. archyvai (Les Archives de C.B.). Režisierė Brigitte Cornand. 52 min., 1998

Nuo XX a. septintojo dešimtmečio Christianas Boltansky tyrinėja individualios ir kolektyvinės atminties vaidmenį, naudodamas įvairias medijas – nuo kino iki fotografijų archyvų. Menininkas atveria duris į mažų atsiminimų pasaulį, kuris tuo pat metu yra ir juokingas, ir tragiškas.


Balandžio 15 d., 18 val.
Pasitenkinimai / Nepasitenkinimai: įsimylėjęs Anettes Messager bestiariumas (Plaisirs/ Dèplaisirs: Le bastière amoureux d’Annette Messager). Režisierius Heinz Peter Schwerfel. 60 min., 2001

Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžios Annette Messager tyrinėja vaikystės, seksualinio identiteto, socialinių klišių ir moters menininkės vaidmenį vyrų pasaulyje. Savo kūriniams ji renkasi emociškai įkrautus objektus: fotografijų fragmentus, dienoraščius – kasdienius daiktus.


Balandžio 29 d., 18 val.
Daniel Buren. Iš serijos Prisiminimai (Memoire). Režisierė Camille Guichard. 52 min., 2000


Danielas Burenas – vienas žymiausių pasaulio menininkų konceptualistų. Filme užfiksuotame meno kritiko Guy Tortosa interviu su Danielu Burenu atsiskleidžia filosofinės ir politinės menininko pažiūros, mintys apie valstybinius užsakymus ir muziejų funkciją.Filmų ciklas pradeda Frankofonijos mėnesio Lietuvoje renginių programą.

Įėjimas į kino seansus nemokamas. Filmai prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Papildomą informaciją teikia Živilė Etevičiūtė tel. (8 5) 219 59 65, zivile[at]ndg.lt

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius www.ndg.lt


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19