Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
2012 m. rugsėjo mėn. – 2014 m. kovo mėn.

Edukacinės programos modulio „Mokykla, gyva mene“ užduočių sąsiuvinio iliustracija

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras dalyvauja Lietuvos muziejų asociacijos projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas.“ ir yra jam parengęs edukacinės programos „XXa. Lietuvos dailė“ modulį „Mokykla gyva mene“. Iki 2014m. modulyje dalyvaus virš 350 Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių. Programos išskirtinumas yra tai, kad kiekvienai moksleivių grupei (apie 25 vaikų) užsiėmimus ves Lietuvos mokslininkai ir menininkai – savo sričių patyrę profesionalai kartu su NDG edukatoriais. Kiekviena mokinių grupė dalyvaus 4-iuose užsiėmimuose, kurių du vyks Nacionalinėje dailės galerijoje, vienas – mokslininko ar menininko pasirinktoje įstaigoje (pvz.: teatre, laboratorijoje, mokslo institute, menininko studijoje ir pan.) ir vienas – mokykloje.

Užsiėmimų programa suadroma taip, kad moksleiviai ne tik įgytų meno, mokslo žinių, išmoktų sieti šias sritis mokydamiesi mokykloje ir kasdieniame gyvenime. Svarbus programos uždavinys – stiprinti vaikų atsakomybės už savo mokymąsi jausmą, skatinti patiems imtis iniciatyvos, naujų idėjų įgyvendinimo, kritiškai vertinti mokymo(si) metodus ir aplinką dabartinėse mokymo įstaigose. Šia edukacine programa taip pat siekiame skatinti kultūros ir švietimo sektorių bendradarbiavimą, glaudesnius mokyklos ryšius su institucija, reprezentuojančia ir saugančia Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno paveldą. Siekiame, jog švietimo institucijų prioritetu taptu kultūriškai išprususi, plataus akiračio ir, svarbiausia, kūrybinga asmenybė.

Iki šiol jau įvyko trys edukacinių užsiėmimų ciklai su menininku ir mokslininkėmis. 2012 m. rugsėjo mėn. vykusius užsiėmimus vedė žonglieius Mantas Markevičius – naujojo cirko trupės „Antigravitacija“ įkūrėjas, šiais metais nominuotas Auksiniam kryžiui Metų teatro reiškinio kategorijoje. Jo užsiėmimų atgarsiai nuskambėjo Vilniaus „Minties“ gimnazijoje – kūno kultūros mokytoja nutarė įtraukti žongliravimą į savo pamokų planus. O apsilankymas „Menų spaustuvėje“ Manto studijoje ir žongliravimo performanso kūrimas mokiniams suteikė platesnį aktyvios ir įdomios veiklos kultūrinį kontekstą.

2012 m. spalio mėn. užsiėmimus vesti pakvietėme vyresniąją chemijos mokytoją, FTMC Chemijos instituto doktorantę ir Vilniaus Universiteto darbuotoją Renatą Česūnienę. Jos programą sudarė chemijos laboratoriniai eksperimentai – flomasterio rašalo chromotografija, spalvoto stiklo gamyba, pigmentų gamyba, augalų lapų pigmentų ekstrahavimas, – tampriai susieti su meno technikomis ir praktikomis: spalvų teorija ir taikymu, vitražo technikomis, dažų iš cheminių ir natūralių pigmentų gamyba. Tokios integruotos pamokos projekto rėmuose išsiplėtojo į tolimesnį galerijos ir Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos bendradarbiavimą – lapkričio mėnesį chemikė Nacionalinėje dailės galerijoje vedė integruotas pamokas savo mokiniams.

2012 m. lapkričio mėn. užsiėmimus veda VU Matematikos ir informatikos fakulteto studentė Vaida Rokaitė. Greta Matematikos ir matematikos taikymų studijų ji aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje – yra projekto „Darom“ komandos narė, dirbo organizuojant MiDi 2012. Moksleiviams patraukliais būdais ji supažindina vaikus su matematika, kokios mokykloje jie neturi galimybių pažinti (pavyzdžiui, tokios temos kaip fraktalai, matematikos anomalijos ir pan.). Užsiėmimuose sujungdama matematinį mąstymą ir meno praktikas Vaida siūlo projekto dalyviams naujai pažvelgti į tikslųjį mokslą.

2012 – 2013 m. numatoma surengti dar 11 tokio pobūdžio edukacinių užsiėmimų ciklų, juos vesti kviesime architektą, teatro ir kino aktorę, fiziką, psichofizikę, kitų sričių mokslininkus, šiuolaikinius menininkus.


Edukacinę programą papildo užduočių sąsiuvinys, kuriam užduotis parengė pirmųjų ciklų vedėjai – žonglierius Mantas Markevičius, chemikė Renata Česūnienė, matematikė Vaida Rokaitė, psichofizikė Vaiva Kulbokaitė. Leidinį iliustravo Jurgis Jonaitis, jo dizaino autorė Kristina Norvilaitė. Užduočių sąsiuvinis „Mokslas/menas=aš“ bus nemokamai platinamas moksleivių ir mokytojų tarpe, jį artimiausiu metu nemokamai bus galima parsisiųsti iš Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centro internetinės svetainės.

Kviečiame apsilankyti „Mokykla gyva mene“ soc. tinklo „Facebook“ prieigoje.


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.11.27