Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE ARDOMA PARODA TAPS MENO PROJEKTU


2014 m. vasario 21–25 d.

 Pasibaigus Vito Luckaus fotografijos retrospektyvai, didžioji Nacionalinės dailės galerijos salė nuo vasario 21 d. bus pradėta ruošti būsimam pavasario parodų sezonui. Buvusios parodos architektūra bus išrinkta per kelias dienas. Šis procesas paprastai būna nepastebimas. Tačiau šįkart tai bus įvykis, atveriantis kitą suvokimą apie parodą – ne tik kaip kūrinius ir architektūrą, bet ir kaip išradimų ir bendravimo erdvę.

Šį suvokimą atverti pasiūlė parodas įrenginėjantys menininkai Antanas Gerlikas, Gediminas Akstinas, Augustas Serapinas ir Kazimieras Šližys. Jie įsitrauks į niekuo neišsiskiriančią galerijoje vykstančią veiklą, taip ištrindami slenksčius tarp vaidmenų, tikrovių ir vaizduotės. Buvusi paroda jų pastangomis galutinai išnyks kartu su paskutinėmis išardytomis sienomis, kurios į save sugėrė lankytojų pokalbius, kvapus, mintis ir emocijas.

Tuo pačiu metu, kai parodos architektūra bus ardoma galutinio išnykimo link, po galerijos erdves klajos garso architektas Tomas Požemis. Vis persikeldamas į kitą vietą, „Požeminių taškų“ projekte jis į galerijos erdves paleis visų savo vinilinių plokštelių kolekcijos garsus – nuo grigališkųjų choralų iki techno, grodamas kiekvieną dieną tarsi naują gyvenimą. Nacionalinė dailės galerija kelioms dienoms virs jo rezidencija.

Šias kelias dienas NDG gyvens kitu ritmu, kviesdamas lankytojus kartu patirti tąsų esamąjį laiką ir praleisti visą dieną kartu.

Meno projektai Nacionalinėje dailės galerijoje vyksta nuo vasario 21 d., penktadienio, iki vasario 25 d., antradienio, nuo 11 val. iki 17 val.

Paklausyti ir pamatyti projektus galima nemokamai, o norintiems apžiūrėti nuolatinę NDG ekspoziciją bilietas kainuoja 6 litai.

Informaciją teikia NDG Dailės informacijos centras tel. 85 212 29 97.

 

 
 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.02.24