Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT–08105, Vilnius. Tel.  +370 5 212 2997, + 370 5  212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt
 

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – DOKUMENTINIO FILMO „MENINYKAI“ PREMJERA

Informacinis pranešimas [2009 10 05]

Spalio 7 d., trečiadienį, 17.30 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22) - Petro Savickio ir Liudvikos Pociūnienės dokumentinio filmo „Meninykai“ premjera. Įėjimas į filmo premjerą nemokamas.

Pasak filmo kūrėjų, „pavadinimui pasirinktas nenorminis žodis, kuris patraukė autorių akį Antano Sutkaus dirbtuvėje juodu flomasteriu užrašytas ant vienos iš negatyvų dėžių dar filmuojant 2006 m. pristatytą publikai filmą PAŽVELK, TAI VILNIUS. Apie aną filmą kalbėta, jog tai pasakojimas apie meilę miestui. Apie meilę kalba ir šį kartą – tik dabar filmo akiratyje - žmonės, įsimylėję savo profesiją. Menininkai, kūrę tais sudėtingais laikais, kai viena buvo galvojama, o kita sakoma. Menininkai, patekę į trijų bene aktyviausiai anuomet maitinusių vaizdais kultūrinę spaudą fotografų objektyvus. Natūralu, kad ir filmo pasakojimas remiasi fotografų – Algimanto Kunčiaus, Romualdo Rakausko bei Antano Sutkaus įspūdžiais apie susitikimus, bendravimą, emocijas, kūrybos blyksnius ir susidūrimus su abejinga ar veidmainiška aplinka.

Tai, kad menininkas nėra šiaip gyvenimo puošėjas ir gražintojas, o visų pirma – tiesos sakytojas, neišvengiamai veda į konfliktą su melu grįsta ideologija. Menininkas, nesišalinantis šios savo pareigos, yra gyvybiškai reikalingas visuomenei, nes skatina savarankiškai mąstyti ir prisiimti atsakomybę, bet tuo pačiu jis pavojingas parazituojančiai tos visuomenės sąskaita totalitarinei „visuomenės inžinierių“ mąstysenai, kuri, beje, gali persikūnyti ir demokratiškais pavidalais.

Filme mėginama prabilti apie tai jausmų kalba, nereikalaujančia iš žiūrovo specialaus pasiruošimo. Kita vertus – į tokią kalbą taip pat reaguojama jausmais, tad reakcijos gali būti labai skirtingos.“

Filmo premjera vyks rekonstruotoje Nacionalinėje dailės galerijoje, kurioje šiuo metu rodoma XX a. Lietuvos dailės ekspozicija ir iki gruodžio 6 d. pristatoma tarptautinė paroda „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945 – 1970“. Galerijoje taip pat veikia: Informacijos centras, Edukacijos centras, lankytojų laukia kavinė.

Įėjimas į filmą nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu.

Papildomą informaciją teikia Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programų koordinatorė Živilė Etevičiūtė (tel. 8 5 2195965, mob. 8 676 04824)

LDM Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08