Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT–08105, Vilnius. Tel. (8-5) 212 2997, (8-5) 212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – KINO IR POKALBIŲ VAKARAI ŠALTOJO KARO PALIKIMO TEMA

Informacinis pranešimas [2009 10 13]

Videosferinis televizorius. Japonija, 1970. Pagaminta „JVC“, Japonija.
© V&A Images

Spalio 15 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) pradedama kino filmų ir pokalbių šaltojo karo palikimo temomis programa. Šie renginiai yra programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinės parodos „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“ dalis.

Pirmąjį vakarą bus rodomas Domanto Vildžiūno ir Rimanto Pleikio filmas „TRIUKŠMO IMPERIJA“.

Didelio vilniečių ir miesto svečių susidomėjimo jau sulaukė nuo 2009 m. spalio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojama unikali tarptautinė paroda iš Londono Viktorijos ir Alberto muziejaus „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“. Joje pristatoma šaltojo karo metų dailė, daiktų ir drabužių dizainas, architektūra bei kino menas iš abiejų anuomet konfliktavusių ir besivaržiusių politinių blokų: Vakarų ir Rytų.

Kino ir pokalbių vakarai šaltojo karo palikimo temomis praplės parodoje matomą meno ir dizaino apžvalgą bei papildys ją lietuvišku kontekstu. Šios parodos veikimo metu - spalio ir lapkričio mėnesiais, Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje įvyks šešios filmų peržiūros ir du pokalbiai.

Kino programoje bus galima pamatyti ir pasauline klasika tapusius 1972 metų Andrejaus Tarkovskio „Solarį“, 1964 metų Stanley Kubricko „Daktaras Streindžlavas, arba kaip aš nustojau jaudintis ir pamilau atominę bombą“ ir mažiau Lietuvoje žinomus filmus. Lapkričio mėnesį Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks pokalbiai apie šaltojo karo metų informacinius karus bei šio laikotarpio įtaką Lietuvos pramonei ir mokslui.

Kino programos partneriai: Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Amerikos centras, kino koncernas „Mosfilm“, Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje (Maskva).

Prieš kino seansus kviečiame aplankyti Nacionalinės dailės galerijos XX a. Lietuvos dailės ekspozicija ir parodą.

Įėjimas į kino seansus ir pokalbius nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu. Renginių pradžia – 18 val.

Kino filmų ir pokalbių programa skelbiama internete: www.ndg.lt, www.ldm.lt

Papildomą informaciją teikia Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programų koordinatorė Živilė Etevičiūtė (tel. 8-5 2195965, mob. 8 676 04824)

LDM Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08