Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
KAZIO VARNELIO PASKAITA APIE ALEKSANDROS KAŠUBOS KŪRYBĄ
2014 m. gruodžio 11 d. 17 val.

 

Aleksandra Kašuba. Užuomina. 1975

Nacionalinė dailės galerija kviečia susipažinti su žymios JAV lietuvių menininkės Aleksandros Kašubos avangardine kūryba

Nacionalinėje dailės galerijoje pirmą kartą Lietuvos žiūrovams pristatoma žymios JAV lietuvių menininkės Aleksandros Kašubos (g. 1923) kūryba. Čia eksponuojama unikali skulptūrinė tampraus audinio ir neono šviesos instaliacija „Spektro užuomina“, kuri, bendradarbiaujant su menininke, buvo įgyvendinta pagal 1975 m. jos projektą „Užuomina“. 

Siekdama atverti A. Kašubos kūrybos savitumą tarptautiniame šiuolaikinio meno kontekste, Nacionalinė dailės galerija kviečia lankytojus į išskirtinį renginį.

2014 m. gruodžio 11 d., ketvirtadienį, 17 val. NDG auditorijoje apie Aleksandros Kašubos tampriąsias konstrukcijas kalbės meno, medijų ir architektūros istorikas Kazys Varnelis (jaun.) (Kolumbijos universitetas, Niujorkas, ir Limeriko universitetas, Airija). Paskaitoje „Suformuota erdvė. Aleksandros Kašubos tamprios konstrukcijos“ jis analizuos XX a. 8 deš. menininkės kūrinius iš nauja technologija pagaminto Dupont audinio, kurį ji taikė trečiosios erdvinės tvarkos invaironmentų, t.y. ne meno ir ne architektūros, formavimui. Į šias konstrukcijas bus žvelgiama platesniame Niujorko meno ir architektūros kontekste, atskleidžiant kūrėjos santykį su to meto avangardo menininkų ir dizainerių iššūkiais.

Paskaita vyks anglų k. Įėjimas nemokamas. Paskaitos klausytojai taip pat galės nemokamai pamatyti A. Kašubos kūrinį „Spektro užuomina“.

Projekto rėmėjas - LR kultūros ministerija, projekto partneriai - Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone ir Tarptautinių kultūros programų centras.

Informaciją teikia NDG informacijos centras tel. 2122997, www.ndg.lt

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.12.10