Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 

PASKAITŲ IR POKALBIŲ CIKLAS „KAS NĖRA FOTOGRAFIJA?“

Lietuvos fotografija po postfotografijos
Paskaitą skaitys Jurijus Dobriakovas

 


Robertas Narkus, Milda Zabarauskaitė. Iš kūrinio „Septynerius metus buvau samdiniu savo dėdės namuose“, 2011.

 

2014 m. balandžio 17 d. 18 val.

Gimstant naujoms fotografinėms srovėms ir į dialogą įsiliejant kelioms šiuolaikinės lietuvių fotografijos istorijos versijoms, kyla poreikis apmąstyti paskutinių dešimties metų procesus ir šiandieninę situaciją Lietuvos fotografijoje. Kas tiesiogiai ar netiesiogiai pretenduoja į šiuolaikinės lietuviškos fotografijos vardą ir kokie yra santykiai tarp skirtingų šiandien egzistuojančių „mokyklų“? Kas nutiko fotografų, menininkų ir tyrinėtojų kartai, pasiūliusiai naują požiūrį į fotografinį atvaizdą ir kalbėjusiai apie postfotografinį būvį bei fotografijos perkėlimą į šiuolaikinio meno lauką? Ar po projekto „Vietos karta: atvaizdas, atmintis ir fikcija Baltijos šalyse“ (2011) šioje srityje įvyko kas nors reikšminga ir kokį pėdsaką ta karta paliko fotografijoje prieš ištirpdama platesniuose šiuolaikinio meno kontekstuose? Su tuo susijęs kitas svarbus klausimas: ar pati fotografija paliko pėdsaką šios kartos menininkų kūryboje?

Jurijus Dobriakovas yra šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, kritikas ir vertėjas. Dėsto fotografijos teoriją, medijų etiką ir medijų studijas Vilniaus dizaino kolegijoje. Publikuoja tekstus įvairiuose Lietuvos ir užsienio kultūros bei meno leidiniuose, dalyvauja leidybos projektuose, konferencijose, seminaruose. Domisi psichoanalize, medijų teorija, fotografijos filosofija, urbanistika ir psichogeografija.
 

Visa ciklo programa

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.04.17