Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 

PASKAITŲ IR POKALBIŲ CIKLAS „KAS NĖRA FOTOGRAFIJA?“

Fotografija institucijoje: formavimas ir dabarties tendencijos
Paskaitą skaitys Paulius Petraitis

 


 

2014 m. balandžio 9 d. 18 val.

XXI amžiuje fotografija, regis, galutinai laimėjo institucionalizavimo kovą. Tačiau ilgo bandymo patekti į hierarchinę muziejaus erdvę rezultatas yra kompromisinis: fotografijos medija dalį savo galių savarankiškai formuoti meninį diskursą ir išraiškos kryptis turėjo perleisti institucijai. Naudodamasis paties sudaryta Contemporary Photography knyga, kurioje nestandartiškai ir žaismingai nagrinėjami dabartiniai trendai meninėje fotografijoje, paskaitos autorius juos polemiškai pristatys ir aptars. Kas slypi už tam tikrų motyvų ir jų skatinimo fotografijoje? Ką jų mąstymas atvaizdais kalba apie platesnį medijos ir vaizdų kultūros kontekstą? Kas šiandien yra „galios sostai“, formuojantys fotografijos diskursą muziejinėje erdvėje?

Paulius Petraitis yra vaizdų kultūros teoretikas, nepriklausomas kuratorius, fotografas. Jo kuruota paroda-projektas „Sraunus“, tyrinėjanti progresyvią fotografiją ir naujas eksponavimo galimybes, buvo pristatyta aštuoniuose įvairių šalių miestuose. Užsiima savileidybos praktika ir teorija, kuravo savileidybos festivalį „Lentyna“ (NDG, 2012). Svarbiausios menininko knygos: Untaken Photographs (Booklet Press), Contemporary Photography (Lodret Vandret). P. Petraitis yra Londono Midlsekso universiteto vizualumo studijų doktorantas.


Visa ciklo programa

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.04.07