Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.ltParoda „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – EDUKACINĖ PROGRAMA, SKIRTA PARODAI „VYTAUTAS KAIRIŪKŠTIS IR JO APLINKA“

Informacinis pranešimas [2010 07 09]

Kubistinis autoportretas. Vytautas Kairiūkštis. 1922 Lietuvos dailės muziejus

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras parengė meninio užimtumo programą, skirtą parodai „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“, kuri tęsis iki pat rudens. Programoje: ekskursijos su gidu po parodą „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“, edukaciniai užsiėmimai bei „Atviri sekmadieniai“ šeimoms.

Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojamoje tarptautinėje parodoje „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ pristatoma ryškiausio avangardinio meno kūrėjo tarpukario Lietuvoje, jo mokinių ir bendraminčių Lietuvoje bei Europoje kūryba. Parodoje Nacionalinės dailės galerijos lankytojams suteikiama išskirtinė proga pamatyti ir suprasti, kokiais teoriniais bei praktiniais principais rėmėsi XX a. 2–4 dešimtmečių menininkai, kūrę nauja ir neįprasta, anuomet neretai ir šokiruojančia meno kalba. Parodoje eksponuojama konstruktyvistinė, kubistinė, abstrakčioji tapyba, fotomontažai, avangardiniai leidiniai. Parodą lydi avangardinio kino programa.

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras parengė meninio užimtumo programą, skirtą parodai „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“, kuri tęsis iki pat rudens.

Ekskursijos po parodą „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ su gidu
Norintiems išsamiai apžvelgti Vytauto Kairiūkščio, jo mokinių ir bendraminčių kūrybą avangardinio meno kontekste, sužinoti įdomių faktų apie menininkų gyvenimą, jų pasaulėjautą, kviečiame aplankyti parodą ir dalyvauti diskusijose su NDG gidu lietuvių ar užsienio kalbomis.

Kiekvieną antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį, 14.00 val. – edukaciniai užsiėmimai
Kiekvieną antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 14.00 val. NDG vyks edukaciniai užsiėmimai. Jų metu lankytojai turės progą susipažinti su avangardinio leidinio kūrimo principais, konstrukcijos tapyboje idėja, fotomontažo, eksperimentinio kino teorija ir praktika. Sužinosime, kodėl šie autoriai atmetė tiesioginį realaus pasaulio vaizdavimą, eksperimentavo ir kūrė naują estetikos sampratą. Kartu stebėsime, mąstysime ir kursime. Kiekvienas užsiėmimas susidės iš teorinės pažinties ir praktinių eksperimentų užsiėmimo tema.

„Atviri sekmadieniai“ šeimoms
Kiekvieną sekmadienį Edukacijos centras nemokamų užsiėmimų programose kviečia dalyvauti visas šeimas, vasaros atostogų metu likusias mieste, tačiau norinčias ne tik neįprastai praleisti laisvalaikį, bet ir įgyti tam tikrų žinių, o kartu atskleisti savo gebėjimus – tapti eksperimentinio kino ir fotografijos kūrėjais, įspūdingų instaliacijų autoriais, avangardinių leidinių redaktoriais.

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje taip pat vyksta specialios edukacinės programos, skatinančios giliau ir kūrybiškai pažinti nuolatinės XX a. Lietuvos dailės ekspozicijos kūrinius, parodas „Algirdas Šeškus. Archyvas (Pohulianka)“, „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“ bei Algimanto Kunčiaus fotografijų seriją „Rekonstrukcija“.

Daugiau informacijos apie ekskursijas, vykstančius ir papildomus edukacinius užsiėmimus bei išankstinė registracija
tel. (8 5) 219 59 61, el. p. edukacija[at]ndg.lt

Edukacinio užsiėmimo kaina vaikams 1 Lt, suaugusiesiems 2 Lt, šeimoms – 6 Lt
Gido paslaugos lietuvių kalba 30 Lt, užsienio kalba 50 Lt

Ekspozicijų ir parodų lankymo laikas

Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais 12.00–19.00 val.
Ketvirtadieniais 13.00–20.00 val.
Sekmadieniais ir prieš valstybines šventes 12.00–17.00 val.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.09