Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
LIETUVOS IR UŽSIENIO MENININKŲ PARODA „ISTORIJŲ PASAKOJIMAS"
2014 m. birželio 27 d. – rugsėjo 14 d.
 

Parodoje „Istorijų pasakojimas“ sutelkti dešimties šiuolaikinių menininkų bei jų duetų iš Baltijos šalių ir Šveicarijos kūriniai, kuriuos vienija kolektyvinių ir asmeninių istorijų pasakojimas. Baltijos menininkų darbuose ryškūs sovietinio laikotarpio atminties motyvai – praeitis rekonstruojama, dažnai pasitelkiant senas fotografijas ir filmus.

Šveicarijos menininkai kuria ne dokumentiškus, o pramanytus pasakojimus, analizuoja mitus, tyrinėja, kaip archyvai įtakoja kolektyvinės atminties vaizdinius. Postsovietinių Baltijos šalių ir kosmopolitiškos Šveicarijos istorijos suformuotų pasakojimo temų ir strategijų sugretinimas atveria šių skirtingų kultūrinių erdvių savitumą. Ekspozicijoje – tapybos kūriniai, grafikos atspaudai, fotografijos, daiktų instaliacijos ir videofilmai.

Parodos dalyviai – žinomi, daugelyje parodų savo šalyse ir užsienyje dalyvavę viduriniosios ir jaunesnės kartos Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Šveicarijos menininkai: Eglė Karpavičiūtė, Petra Elena Köhle / Nicolas Vermot Petit-Outhenin, Laurent Kropf, Paulis Liepa, Dainius Liškevičius, Lutz&Guggisberg, Marge Monko, Katrīna Neiburga, Sandrine Pelletier, Liina Siib.

Parodos kuratorė – Felicity Lunn (Kunsthaus CentrePasquArt, Bylis, Šveicarija).

Projekto rėmėjai: „Pro Helvetia", Lietuvos kultūros taryba, transporto kompanija „Ad Rem Transport", viešbutis „Best Western".
 


Eglė Karpavičiūtė. „Pasakojimas paveikslui I“. 2013. Drobė, aliejus. Menininkės ir mobilios galerijos „Gaidys“ nuosavybė

 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.09.25