Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – VOKIETIJOS MENININKŲ PORTRETAI
2010 m. lapkričio 18 – gruodžio 16 d.
 

Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir, bendradarbiaudama su Vilniaus Goethe's institutu, galerijos auditorijoje pristato XX ir XXI a. Vokietijos menininkus. Penkių kino vakarų metu bus galima susipažinti su keliais svarbiais meno pasaulio veikėjais: Maxu Ernstu, Ernstu Ludwigu Kirchneriu, Markusu Lüpertzu, Adolphu von Menzeliu, Augustu Sanderiu.

PROGRAMA


Lapkričio 18 d., 18 val.

„Maxas Ernstas. Mano klajonės, mano nerimas" (vok. Max Ernst - Mein Vagabundieren, meine Unruhe). Režisierius Peter Schamoni, 100 min., 1991.


Filmas apie Maxą Ernstą buvo sukurtas 100-osioms menininko gimimo metinėms paminėti. Juo buvo siekiama atskleisti tai, ko negali perteikti paroda - menininko asmenybę ir autentišką informaciją apie gyvenimo sąlygas, žmones, vietas ir kraštovaizdžius, įtakojusius jo kūrybą. Filme Maxas Ernstas pasakoja apie įvairius savo revoliucingos kūrybos laikotarpius.


Lapkričio 25 d., 18 val.

„Piešti iki pasiutimo - dailininkas Ernstas Ludwigas Kirchneris" (vok. Zeichnen bis zur Raserei - Der Maler Ernst Ludwig Kirchner). Režisierius Michael Trabitzsch, 58 min., 2000.


Kinematografinis dailininko Kirchnerio portretas atspindi ir jo epochą, menininko potyrius 20 a. antrosios pusės „didmiesčio" pasaulyje. Studijų miestas Dresdenas E. L. Kirchneriui greitai tampa provincija, jo namai - Berlynas. Jo kūryboje vaizduojamos Berlyno gatvių scenos vertinamos kaip jo kūrybos viršūnė. Sugniuždytas 1-ojo Pasaulinio karo išgyvenimų 1917 m. jis persikelia į Šveicariją, kur su nedidelėmis pertraukomis gyvena iki 1938 m., kuomet gyvenimą baigia savižudybe.Gruodžio 2 d., 18 val.

„Trykštantis energija - Markusas Lüpertzas" (vok. Twittering with Power. Painter Markus Luepertz). Režisierius Reiner Ostendorf, 56 min., 1986.


Savo ateljė Kiolne Markusas Lüpertzas pradeda naują paveikslą. Kamera stebi proceso eigą. Ryškėja menininką valdantys energija ir agresyvumas. Tačiau tuo pačiu žiūrovai pastebi, kad paveiksluose, regis, toks akivaizdus spontaniškumas iš tiesų yra tik apgalvoto ir labai tikslaus materijos ir technikos įvaldymo rezultatas.Filmas neperteikia biografijos faktų ar kūrybos darbų. Juo siekiama priartėti prie įvairialypės Lüpertzo asmenybės, pristatant jį ne tik kaip dailininką ir skultorių, bet taip pat ir kaip muziką bei literatą.Gruodžio 9 d., 18 val.

„Adolphas von Menzelis" (vok. Adolph von Menzel). Režisierius Irmgard von zur Muehler, 30 min., 1981.


Dailininkas ir grafikas Adolphas von Menzelis (1815-1905), savo kūryboje didžiausią dėmesį skyręs Berlyno siužetams, laikomas savo laikmečio metraštininku. Filme jo kūryba atskleidžiama perteikiant epochos dvasią ir biografinius faktus.Gruodžio 16 d., 18 val.

„Augustas Sanderis" (vok. August Sander). Režisierius Reiner Holzemer, 45 min., 2002.


Vokiečių fotografo Augusto Sanderio (1876-1964) kūryba turėjo didelės reikšmės fotografijos ir meno istorijos raidai. Savo portretais A. Sanderis išsamiai kaip niekas kitas įamžino pirmuosius trisdešimt 20-ojo amžiaus metų Vokietijoje. Savo kūryba jis paliko kitoms kartoms autentišką savo laikmečio portretą.


Įėjimas į kino seansus nemokamas. Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Papildomą informaciją teikia Živilė Etevičiūtė tel. (8 5) 219 59 65, zivile(eta)ndg.lt

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.11.19