Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT–08105, Vilnius. Tel. (8-5) 212 2997, (8-5) 212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – ŠIUOLAIKINIO VIDEOMENO PERŽIŪRA „ARCHITEKTŪROS GREIČIU“ 


Informacinis pranešimas
[2009 12 16]
 

Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. įvyks šiuolaikinio videomeno peržiūra „Architektūros greičiu“.

Šiuolaikinio videomeno peržiūroje „Architektūros greičiu“ bus rodomi šešių jaunosios ir viduriniosios kartos Europos menininkų videofilmai, kuriuose svarbus vaidmuo tenka pastatui ir jo problematikai. Priešingai tradicinei dokumentikai, tai nėra filmai apie architektūrą, bet greičiau filmai, kuriuose pastatas ir jo istorija yra neišardoma kūrinio sudedamoji dalis. Filmuose XX a. pastatų fone išnyra šeimos ir mylimųjų gyvenimo momentai, oficialiose ir nelegaliose bendruomenėse vykstantys procesai, neidentifikuojamų asmenų atliekami ritualai. Visa tai atliepia pastatų gyvenimą – jų istoriją ir priešistorę, juose įkūnytas idėjas ir juos supantį kontekstą, dabartinį būvį ir įsivaizduojamą ateitį. Arba, atvirkščiai, savo struktūra ir sukaupta patirtimi pastatai išryškina juose ar šalia jų vykstančius procesus, suteikia jiems savų niuansų, papildomų reikšmių.

Programoje rodomi filmai: Anri Sala “Answer Me” (2008), Cyprien Gaillard “Desniansky Raion” (2007); Deimantas Narkevičius „Scena“ (2003); David Maljković “Scene for New Heritage” (trilogija) (2004-2006); Luke Fowler “An Abbeyview Film” (2008); Ulla von Brandenburg “Singspiel” (2009).

Kuratorės: Eglė Mikalajūnaitė ir Dovilė Tumpytė.

Įėjimas nemokamas.

Organizatorius: NDG Dailės informacijos centras.

Remia LR kultūros ministerija.

Daugiau informacijos tel. (8 5) 212 29 97, el. p. egle[at]ndg.lt, Eglė Mikalajūnaitė.

LDM Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19