Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Jaunųjų parodos: „Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe“
 
„Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe“
2008 m. kovo 12 – balandžio 12 d.
 
Nekomercinių projektų erdvė „Rael Artel galerija“, Tartu, Estija.
 
Kuratorė Dovilė Tumpytė.
Menininkai: Akvilė Anglickaitė, Eglė Budvytytė, Liudvikas Buklys, Kipras Dubauskas, Antanas Gerlikas, Laurynas Liberis, Žilvinas Landzbergas, Lina Miklaševičiūtė, Elena Narbutaitė, Robertas Narkus, PB8, Q le Maya. Organizatoriai: Nacionalinės dailės galerijos Informacijos centras, nekomercinių projektų erdvė „Rael Artel galerija“
Rėmėjas  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
 
Jaunų Lietuvos menininkų paroda,„Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe vol. II“
 
2008 gegužės 6– 26 d. 
 
Rygos miesto parodų salė „Rygos meno erdvė“, Ryga, Latvija
 
Kuratorė: Dovilė Tumpytė
 
Menininkai: Akvilė Anglickaitė, Eglė Budvytytė, Liudvikas Buklys, Kipras Dubauskas, Antanas Gerlikas, Yggagga, Žilvinas Landzbergas, Robertas Narkus, PB8. Organizatoriai: Nacionalinės dailės galerijos Informacijos centras Rygos meno erdvė. Rėmėjas: LR kultūros ministerija.
 
Parodai išleistas katalogas anglų ir latvių kalbomis „Down the Rabbit Hole: Meeting the Familiar vol. II“, Riga: Citrons, 2008, 32 p., ISBN 978-9984-9982-5-1
 
Jaunų Lietuvos menininkų paroda „Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe vol. II“ yra antroji šios parodos versija. Projektas „Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe“ pirmą kartą buvo specialiai sukurtas nekomercinei projektų erdvei „Rael Artel galerija“ (2008 m. kovo 12 – balandžio 12) Tartu, Estijoje. Dalis projekte dalyvavusių menininkų kūrė garso ir vaizdo instaliacijas konkrečiai labirintinei galerijos erdvei, o greta buvo eksponuoti videomeno kūriniai, piešiniai, koliažai, fotografijos. Perkeliant parodą į Rygos meno erdvę Latvijoje, devyni ankstesnės parodos menininkai pritaikė savo kūrinius baltojo kubo erdvei, sukurdami jame mistiškos patirties lauką.
 
Parodos „Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe“ idėją inspiravo daugelio vaikystėje skaityta Lewiso Carrollo knyga „Alisos nuotykiai stebuklų šalyje“, kurioje Alisa seka paskui stebuklingą baltąjį triušį į jo olą ir patenka į neįprastos logikos pasaulį, kuriame gyvena keisti personažai. Be to parodos koncepciją įtakojo ir pseudo mokslinės dokumentikos filmas „Koks čia triukšmas?!: Krentant triušio ola“, pasakojantis apie ryšius tarp kvantinės mechanikos, neurobiologijos, sąmonės ir kasdieniškos tikrovės. Taip gimė noras kalbėti apie fantazijų iškreiptą ir nepažinumo kupiną realybę, ir įprastą aplinką pateikti kitokioje perspektyvoje.
 
Parodoje „Krentant į triušio olą: susitikimai su žinomybe“ tikrovės konstruojamos ir reflektuojamos tarsi į jas būtų žvelgiama Alisos akimis – atveriant semantinį chaosą ir logikos žaidimus. Ar žmogaus sąmonė daugina tikroves, ar tikrovės daugina žmogaus sąmonę? Šis retorinis klausimas – vienas parodoje eksponuojamų kūrinių patyrimo/perskaitymo būdų.
 
LDM NDG informacinio centro informacija

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.09.19