Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
Paroda „Vytautas Šerys. Retrospektyva“

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – RETROSPEKTYVINĖS VYTAUTO ŠERIO PARODOS UŽDARYMO RENGINIAI

Informacinis pranešimas [2011 11 09]
 

Šį savaitgalį Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) baigiama rodyti paroda „Vytautas Šerys. Retrospektyva“. Nespėjusius apsilankyti parodoje ir norinčius dar kartą pamatyti žinomo Lietuvos dailininko kūrinius, galerija kviečia į specialią parodos uždarymui skirtą programą.

Lapkričio 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į ekskursiją po parodą „Vytautas Šerys. Retrospektyva“ su jos kuratore dailėtyrininke Milda Žvirblyte. Po ekskursijos, 18.45 val. NDG auditorijoje bus rodomas dokumentinis filmas apie Vytautą Šerį iš ciklo „Menininkų portretai“.

Lapkričio 11 d., penktadienį, 17 val. ir lapkričio 12 d., šeštadienį, 13 val. kviečiame į NDG Edukacijos centro ekskursijų vadovų vedamas ekskursijas po parodą.

Lapkričio 11–13 d. galerijos bilietas kainuos tik 1 Lt.


Iki lapkričio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje (Konstitucijos pr. 22) veikia retrospektyvinė Vytauto Šerio paroda. Vytauto Šerio (1931-2006) kūryba užima išskirtinę vietą XX-XXI a. sandūros Lietuvos dailėje. Dailininkas buvo apdovanotas įvairialypiu talentu – kūrė ne tik skulptūrą, bet ir tapybą, monotipijas, piešinius, rašė eilėraščius ir esė. 1995 m. jam buvo paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Nacionalinėje dailės galerijoje surengtoje retrospektyvinėje parodoje V. Šerys atsiskleidžia kaip daugiabriaunis kūrėjas. Išryškinamos glaudžios paralelės tarp skulptūros, tapybos, monotipijų, piešinių, eskizų. Dailininko kūrybai vieningumo suteikia supančio pasaulio kaip tam tikros konstrukcijos suvokimas bei saviti meniniai principai: suvaldytas atsitiktinumas, neužbaigtumas, daugiaprasmiškumas.

Nespėjusius apsilankyti parodoje ir norinčius kartą pamatyti žinomo Lietuvos dailininko kūrinius, galerija kviečia į specialią parodos uždarymui skirtą programą.

Lapkričio 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į ekskursiją po parodą su jos kuratore dailėtyrininke Milda Žvirblyte. Ekskursijoje bus pasakojama apie Vytauto Šerio kūrybą: nagrinėjamas nuoseklus menininko augimas ir vientisas kūrybos vystymasis nuo ankstyvųjų kūrinių iki vėlyvojo etapo.

Po ekskursijos, 18.45 val. NDG auditorijoje bus rodomas dokumentinis filmas apie Vytautą Šerį iš ciklo „Menininkų portretai“. Filmą pristatys jo kūrėjai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius. Filme menininko monologai gretinami su kūriniais, filmuotomis scenomis iš dailininko gyvenimo: parodų atidarymais, pasivaikščiojimais po Vilniaus senamiestį, bendravimo su Vilniaus dailės akademijos studentais akimirkomis. Filmo trukmė – 30 min. Įėjimas į ekskursiją ir filmo peržiūrą – su galerijos bilietu.

Lapkričio 11–13 d. kviečiame į svetingąjį savaitgalį Nacionalinėje dailės galerijoje. Šiomis dienomis bilietas į galeriją kainuos tik 1 Lt.

Lapkričio 11 d., penktadienį, 17 val. ir lapkričio 12 d., šeštadienį, 13 val. kviečiame į NDG Edukacijos centro ekskursijų vadovų vedamas ekskursijas po parodą. Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 219 59 61, el. p. edukacija[at]ndg.lt, NDG Edukacijos centras. Dalyvauti ekskursijose bus galima įsigijus bilietą į galeriją (svetingojo savaitgalio dienomis – tik 1 Lt).

Plačiau apie svetingojo savaitgalio ekskursijas po parodą: tel. (8 5) 219 59 61, el. p. edukacija[at]ndg.lt, NDG Edukacijos centras


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.11.09