Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
RIČARDO JANKAUSKO PASKAITA
„APIE NEOKLASIKINĘ MUZIKĄ XX A., SU TRUMPA ĮŽANGA Į SIURREALIZMĄ“

2013 m. vasario 19 d. 18.45 val.

 

M. C. Escheris, „Reliatyvumas“

Paskaitoje bus trumpai apžvelgiamos neoklasikinės muzikos atsiradimo priežastys, bei klausomasi pavyzdžių, kontrastuojant ją su kitų laikų muzikinėmis formomis. Neoklasikinė muzika - tai XX a. tendencija, kai muzikos kūrėjai pradėjo grįžti nuo modernių prie klasikinių formų. Pagrindinė šios tendencijos priežastis - tai pirmojo pasaulinio karo žiaurumai, kurie diskreditavo revoliucingai ir karingai nusiteikusius modernistus. Nepaisant to, šioje muzikoje jaučiami ir tam tikri modernizmo elementai. Taip pat paskaitoje bus pateikiama trumpa įžanga į siurrealizmo judėjimą dailėje, tarpukariu kilusį iš Dada judėjimo. Siurrealistai buvo stipriai paveikti Z. Froido pasąmonės teorijų, o savo judėjimą jie pirmiausiai laikė filosofiniu sąjūdžiu - dailės kūriniai buvo tiktai jų minčių išraiška.

Šis renginys - tai VŠĮ „Back2school“ rengiamų paskaitų apie meno istoriją ciklo tęsinys. Pradėtos kolegų būryje, paskaitos sulaukė didelio susidomėjimo, todėl persikelia į Nacionalinę dailės galeriją. Paskaitas skaito Ričardas Jankauskas - Vilniaus licėjaus etikos, muzikos ir meno istorijos mokytojas, daugkartinis „Geriausiojo mokytojo“ rinkimų prizininkas. Cikle pristatoma pagrindinių meno krypčių - dailės, skulptūros, muzikos, architektūros, dizaino – modernių laikų (XX a.) vystimosi etapai, dominuojantys stiliai, istorinis kontekstas bei atsiradimo priežastys. Paskaitos skirtos suaugusiems, kurie neturėjo galimybės susipažinti su meno istorija mokykloje. Jose siekiama klausytojams suteikti gaires tolesniam savarankiškam mokymuisi. Paskaitoms nereikia turėti jokių specialių žinių - tik smalsumo ir noro pažinti.

Paskaitos trukmė – 2 valandos.

Įėjimo kaina 10 Lt. Atėjusiems pirmą kartą – įėjimas nemokamas

Į paskaitą prašome registruotis el. paštu meno.kursai[at]gmail.com

 

 


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.02.19