Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
Paroda „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikšiojimas po Vilnių“

Pirmoji vasaros stovyklėlė vaikams parodoje „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“

2011 m. liepos 25–29 d.
 

Šeimų edukacinio užsiėmimo dalyvių – Jurgitos, Aleksandros ir Lauryno – sukurtos aikštės fragmentas. NDG, 2011

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras kviečia 9 – 14 metų vaikus į kūrybinę edukacinę stovyklą. Jos metu tyrinėsime viešąsias Vilniaus erdves, galvosime, kokiame mieste būtų įdomiau ir patogiau gyventi.

Stovyklos metu aplankysime penkias Vilniaus viešąsias erdves. Jų kaitą, įvykusią per šimtą metų, nagrinėsime Nacionalinėje dailės galerijoje veikiančioje parodoje „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“. Joje pristatoma daugiau nei šimtą metų dokumentuota medžiaga apie Vilniuje gyvenusius, jį kūrusius žymius žmones, taip pat ir niekada neįgyvendintų projektų eskizai – idėjos, netapusios mūsų kasdienybe. Parodoje rodomi darbai natūraliai sukelia smalsumą – o kaip gi tos pačios miesto vietos atrodo šiandien ir kaip jos galėtų atrodyti rytoj?

Į šiuos klausimus vaikai atsakymus ras ir smalsumą patenkins stovyklėlėje. Kasdien tyrinėdami vis kitą Vilniaus aikštę ar skverą, susipažins su vietos istorija, kaita, išmoks atpažinti seniai gyvenusių žmonių paliktus ženklus, svarbiausia – kurs savuosius. Juk įdomiau ir smagiau gyventi mieste, kurio erdvės sukelia prisiminimus, kurio parkuose, skveruose ir aikštėse galime kūrybingai praleisti laiką ir pasidalinti patirtimi su savo draugais.

Kiekvienoje erdvėje – Lukiškių aikštėje, ant Tauro kalno, S. Daukanto aikštėje, Nacionalinio Lietuvos muziejaus ir Reformatų skveruose – įgyvendinsime savo kūrybiškas idėjas – kad miestas būtų įdomesnis, patogesnis, mielesnis!


Kasdienis stovyklėlės planas:

10.00 val. susirenkame prie Nacionalinės dailės galerijos.

10.00–12.30 val. dirbtuvės NDG. Apžiūrime parodą „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“, tyrinėjame vienos miesto erdvės istoriją ir menininkų sukurtus kūrinius joje.

12.30–13.30 val. pietūs NDG kavinėje.

13.30–15.30 val. keliaujame į miestą. Kasdien vis kitoje erdvėje įgyvendiname savo kūrybinius sumanymus.

15.30–16.00 val. grįžtame į Nacionalinę dailės galeriją ir atsisveikiname iki rytdienos.


Kviečiame dalyvauti visus, norinčius įdomiai praleisti laiką Vilniuje, siekiančius giliau pažinti miesto architektūrą, erdvių planavimą ir skulptūros meną.

Užsiėmimai vyks liepos 25–29 d., nuo 10 val. iki 16 val. Būtina registracija. Penkių dienų stovyklos kaina - 75 Lt. Į kainą įskaičiuoti pietūs Nacionalinės dailės galerijos kavinėje.

Pasiteirauti ir registruotis į stovyklą galite tel.: (8 5) 219 59 61, el.p.: edukacija[at]ndg.lt 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.07.22