Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
NACIONALINĖS DAILĖS GALERIJOS PROJEKTO SU JAUNAISIAIS LIETUVOS MENININKAIS „ORNAMENTAS“ PIRMASIS PRISTATYMAS – JULIJONO URBONO PASKAITA-ATRAKCIONAS
2012 m. spalio 6 d. 16 val.

 

Mėnulio gravitacijos simuliatorius, 1963 m. gruodžio 11 d., NASA

„Ornamentas“ – tai pasakojimas apie meno istoriją ir menininkus. Penki jaunosios kartos lietuvių menininkai Julijonas Urbonas, Gintaras Didžiapetris, Arnas Anskaitis, Marija Olšauskaitė ir Mikas Žukauskas, pristatys įvairaus formato meno projektus, susijusius su jų kūrybai ar mąstymui svarbiais menininkais, rašytojais, teoretikais, meno kūriniais ar pačiu kūrybiniu procesu. Meno pasaulis tampa jaunųjų menininkų apmąstomu objektu, sykiu jie dalyvauja kito – dabartinio meno istorijos etapo, jos galimo centro bei pakraščių kūrimo procese: jį pratęsia ir kuria galimybes naujiems naratyvams didžiojo pasakojimo skliaustuose. Taip atveriamas menininkams svarbus ir įdomus meno (istorijos) laukas, su kuriuo susipažįstame stebėdami jų atliekamus meninius gestus. Žiūrovai „Ornamento“ kviečiami pokalbiui apie bendrai kuriamą istoriją, naujus jos segmentų derinius ir interpretacijas. Visi menininkų pristatymai vyks Nacionalinėje dailės galerijoje spalio ir lapkričio mėnesiais, šeštadieniais.

Spalio 6 d., šeštadienį, 16 val. aikštelėje prie centrinio įėjimo į Nacionalinę dailės galeriją vyks pirmasis renginys – Julijono Urbono paskaita-atrakcionas. Jo metu menininkas rekonstruos žymios amerikiečių choreografės Trishos Brown kūrinį „Vaikščiojimas siena“ (Walking on the Wall, 1971).

„Kaip man gaila lubų ir sienų. Juk jos – puikiausia erdvė. Kodėl niekas jų nenaudoja?!“, – tarė Trisha Brown, išlipdama pro langą pasivaikščioti namo fasadu. Žinoma, šiuolaikinio šokio pradininkė į vertikalias vaikštynes leidosi ne su baleto bateliais, o naudodama aukštalipių įrangą. Tokiu būdu ji ne tik pristatė naują choreografijos žodyną ir erdvę šokiui, bet taip pat pademonstravo, kad tokie choreografiški atradimai dažnai kyla iš pasikeitusios daiktiškos aplinkos, šiuo atveju – namo ir saugos apraišų derinio. Pastaroji įžvalga įkūnija Julijono Urbono plėtojamą dizaino choreografijos metodiką – žmogaus judesių kūrimą, naudojantis daiktais, kurią menininkas pristatys vaikščiodamas siena.

Horizontalų vaikščiojimą galės išmėginti ir žiūrovai. Organizatoriai rekomenduoja avėti patogią avalynę ir vilkėti tinkamus rūbus.

Projekto kuratorės: Dovilė Tumpytė, Gerda Paliušytė
Organizatorius Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija
Rėmėjas LR kultūros ministerija

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22, Vilnius
Informacija tel. (8 5) 212 29 97

 


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.10.04