Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
OLE BOUMANO PASKAITA „ARCHITEKTŪRA STOJASI ANT KOJŲ“
2012 m. spalio 25 d. 20 val.


 

Ole Boumanas

Architektūros diskursą šimtmečiais lėmė ryški dialektika, ginčijantis, kas šioje disciplinoje svarbiau – objektas ar veiksmas, menas ar socialinė atsakomybė, autorystė ar kolaboracija, išskirtiniai ar kasdieniai statiniai. Abi pusės kariavo žodžių karus, viena kitą kaltindamos architektūros esmės neišmanymu. Šis konfliktas pasirodė esąs pražūtingu pačiai architektūrai. Ole Boumanas papasakos savo intelektinę biografiją, siekdamas paaiškinti savo bandymus, išeiti iš šio ginčo sukurto akligatvio.

Ole Boumanas yra Nyderlandų architektūros instituto (NAi) direktorius. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas jis dirbo vyriausiuoju redaktoriumi nepriklausomame architektūros žurnale „Volume“, bandančiame praplėsti architektūros ribas ir ieškančiame naujų socialinių šios srities vaidmenų. Tarp svarbiausių Boumano publikacijų yra enciklopediniu tapęs manifestas „Nematoma architektūroje“ (bendraautorius, 1994 m.) ir „Mūšis už laiką“ (2003 m., olandų k.). Jis buvo vienas iš Manifestos 3 (2000 m.) bei Archis RSVP serijos kuratorių. Šiuo metu Boumanas taip pat skaito paskaitas Masačiusetso technologijos institute (MIT).

Renginys nemokamas, be registracijos.

Pokalbių ciklą remia Kultūros rėmimo fondas, Lietuvos mokslo taryba, Gėtės institutas Vilniuje ir Danijos ambasada.


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.10.24